„Máme za sebou krutý půlrok, ale se šťastným koncem,“ setřel si pot z čela trenér Kravař Lukáš Černín. „Na začátku roku byla situace kritická, vůbec se nevědělo, zda začneme. Místy to vypadalo, že se odhlásíme ze soutěže,“ vzpomíná na existenční problémy kravařský kouč.

Fotbal v klubu s nejlepšími diváky v divizi se nakonec rozjel. „Příprava byla opožděna, dlouho nebyl pohromadě ani kádr, který měl na jaře hrát,“ pokračoval v posezonním hodnocení šéf kravařské lavičky.

Čekalo se, jaké přijdou posily. „Hráči nakonec přišli, ale vesměs se jednalo o kluky z nižších soutěží. Neměli patřičnou výkonnost, ale během času se zvedli a vypracovali se na divizní úroveň,“ podotkl Černín. „Takový Emil Peterek kopal I. B třídu za Chlebičov, u nás si řekl o základní sestavu, totéž platí o obránci Blatném. Bylo pozitivem, že tito kluci považovali za čest, hrát za Kravaře,“ zdůraznil trenér.

Lukáši Černínovi a Jiřímu Swiechovi se podařilo postavit tým, který táhl za jeden provaz. „Parta v kabině byla výborná. Osa týmu, kterou tvořili Hladký, Knopp, Baranek, Klösel, Hružík nebo Staněk, dokázala strhnout ostatní,“ pochvaloval si trenér klima v kabině a dodal: „Velkým přínosem byl návrat útočníka Ferenze, ten dokázal vstřelit důležité góly.“

Do jarní části nevstoupily Kravaře dobře. Sedm utkání v řadě prohrály. „Los byl pro náš opravdu krutý. Chytli jsme soupeře z horní poloviny. I když jsme prohrávali, naše hra se zlepšovala, navíc kluci bojovali a nenechali se špatnými výsledky otrávit,“ poznamenal Černín.

Zlom nastal ve druhé polovině jara. „Šťastně jsme vyhráli na hřišti Rýmařova a pak v Hranicích. Tato vítězství nám hodně pomohly,“ míní Černín. Nastartované Kravaře udělaly bodovou šňůru a nakonec se v divizi zachránily. „Před kluky smekám. Jaro zvládli na výbornou. Mi osobně tento půlrok také hodně dal. Člověk měl možnost poznat hráče, jak se chovají ve stresových situacích. Já tyhle okamžiky zatím prožíval jako hráč,“ řekl Černín.

A co bude v Kravařích v následující sezoně? „Blýská se na lepší časy. Pomoc nám přislíbilo město. Jednáme i o nových hráčích. Z Jakubčovic přijdou Kamil Bitta s Láďou Šotem, na dalších příchodech pracujeme. Už nyní mohu říci, že příští rok budeme lepší,“ zakončil Lukáš Černín. Příprava na nový soutěžní ročník začíná Kravařím 5. července.