„První branku jsme dostali po naší hrubé chybě, kdy zaspala celá obrana,“ řekl trenér Kravař Lukáš Černín. „Do poločasu se nám ale podařilo vyrovnat. Buchvaldek si udělal jednoho z protihráčů, v šestnáctce byl faulován a Švancer penaltu proměnil,“ pokračoval dále kravařský trenér.

V sestavě jeho týmu chyběla hned čtveřice hráčů. „K marodům Jaškovi a Bilíkovi přibyli po pátečním tréninku ještě Staněk a Vaněk,“ konstatoval smutně trenér. Posledně dva jmenovaní mají problémy se zadním stehenním svalem. „Doufám, že to nebude nic vážného,“ přeje si kouč.

Ve druhém poločase mohli Kravařští vedení navýšit. V šestnáctce byl znovu faulován Buchvaldek, ale Švancer tentokrát penaltu nedal. Kravaře se přesto dočkaly vítězství. V závěrečné desetiminutovce vybídl ke skórování Buchvaldka Baranek a ten se nemýlil 2:1.

„Můžeme být spokojeni. Nutno říci, že Bohuslavice mě svým výkonem překvapily. Byť hrají o soutěž níže, fotbal hráli dobrý,“ vyzdvihl hru soupeře Černín. Kravaře čeká další zápas přípravy v sobotu, kdy hrají s polskou Ratiboří. „Uvidíme ještě, zda se bude hrát na umělce nebo přírodní trávě. V týdnu padne rozhodnutí. Vše se odvíjí od toho, jak na tom budou terény,“ zakončil trenér Kravař.

Kravaře - Bohuslavice 2:1 (1:1)
Branky Kravař: Švancer (penalta), Buchvaldek
Sestava Kravař: Hladký – Hružík, Žáček, Klösel, Konpp – Woznica, Aniol, Baranek, Buchvaldek, Švancer – Tkadleček