Ve středu 11. července přivítal na prvním tréninku po dovolené své svěřence také trenér divizních Kravař Lukáš Černín. V prvních třech tréninkových dnech se hráči především dostávali do provozního tempa. V sobotu 14. července se Kravaře zúčastnily výborně obsazeného turnaje v Mikulovicích. Tam narazily na druholigové Vítkovice, třetiligový Dolní Benešov a domácí mužstvo Mikulovic. „V dobré konkurenci jsme obsadili konečné třetí místo. Nekladl jsem příliš důraz na výsledky, ale chtěl jsem se zaměřit především na vyzkoušení mladých hráčů, kteří jsou v našem týmu na testech,“ přiblížil účel turnaje trenér Lukáš Černín.

Ten sám do hry na turnaji nezasáhl, neboť se v minulých dnech podrobil operaci menisku. Během tří týdnů by se však již měl aktivně zapojit do přípravy. Ta bude v dalších dnech probíhat výhradně v domácích podmínkách. „Mužstvo podstoupí tréninkový cyklus, zaměřený především na pilování fyzické kondice. Hráče čekají velmi náročné dny, které budou ovlivněny také velmi teplým počasím. Celý cyklus bude zakončen nedělním přípravným utkáním, ve kterém na domácím trávníku přivítáme fotbalisty Hradce nad Moravicí,“ pokračoval dále Černín. Také v těchto zápasech chce trenér Kravař dát ještě šanci mladým hráčům. Jedná se většinou o bývalé dorostence z Opavy a Vítkovic.

„Udělal jsem si v přípravných zápasech obrázek o jejich výkonnosti a z toho také budu vycházet. Někteří z těchto mladíků mají šanci se u nás prosadit,“ podotkl dále ambiciózní kouč. Ten po nedělním utkání má v plánu provést první zúžení kádru. V tom došlo po skončení sezony k určitým změnám. Zkušený záložník Christoph ukončil svou hráčskou kariéru a odešel do Dolního Benešova dělat asistenta novému kouči Martinu Rozhonovi. Do Frýdku-Místku zamířil obránce Prčík, který bude Kravařím citelně chybět, stejně jako útočník Ferenc. Ten spojí svou další kariéru dohromady s některým z týmů nižších rakouských soutěží. „Fotbalisty, kteří z mužstva odešli, budeme muset samozřejmě nahradit. O posilách v současné době intenzivně jednáme. Čekáme také na zúžení kádrů druholigových a třetiligových regionálních týmů,“ řekl na závěr trenér Černín.