Domácí celek šel do zápasu v pozměněné sestavě. Na post stopera musel vzhledem ke zranění Klösela nejlepší divizní střelec Zdeněk Staněk. „Byla to jedna z variant. Před dvěma roky jsem ještě v obraně hrával,“ řekl ke svému zařazení do defenzivy Staněk a vzápětí dodal: „Raději ale hraji v útoku. Přece jen na člověka nepadá na hrotu tolik zodpovědnosti.“

První poločas se hrál v režii ostravského Baníku, ten se také ujal již v šesté minutě vedení, když Hladkého prostřelil Vrťo. „Začali jsme až příliš ustrašeně. Baník má mladý tým, rychlostně dobře vybavený, dokázal toho také využívat. Jeho hráči byli hodně draví,“ všiml si Staněk. S postupem času se ale začali dostávat Kravařští do hry a i oni měli šance.

„Chtěli jsme divákům ukázat, že také umíme hrát fotbal. Dokázali jsme si vpředu podržet balón, a to bylo pro další vývoj zápasu důležité,“ podotkla kravařská opora a pokračovala: „Zkoušeli jsme se prosazovat i ze standardních situací. Dokonce jsme nastřelili břevno.“

Baník ale odolával. Deset minut před koncem kravařský kouč dal pokyn Staňkovi ať se přesune z obrany do útoku, tento tah se ukázal jako klíčový. Byl to právě Staněk, kdo přihrál v poslední minutě Barankovi na vyrovnávací gól. „Měli jsme nakopávat dlouhé míče, jeden takový se dostal ke mně, Baranek pak trefil vyrovnání,“ usmíval se kravařský fotbalista.

Domácí uhráli s favoritem bod a stále drží neporazitelnost a tím i první místo v tabulce. „Jsem rád, že se nám podařilo uspět, ta o vzhledem k lidem, kteří přišli. Nedělní remíza má pro nás cenu vítězství,“ vyzdvihl výsledek nedělního šlágru autor gólové přihrávky.

První nápor Ostravy svěřenci Lukáše Černína úspěšně odrazili. „Ano byl to šlágr kola, ale rozhodně ne klíčový zápas jara. Dokonce schází ještě celá řada utkání,“ brzdí přílišné nadšení Staněk. „My se fotbalem bavíme, na rozdíl od hráčů našeho nedělního soupeře chodíme do práce a fotbal je pro nás odreagováním,“ zdůraznil Zdeněk Staněk.

„Případný postup neřešíme. Je zbytečné dostávat se pod nějaký stres. Teď nás čeká další utkání, na to se musíme připravit. Uspět v něm a pokračovat v nastolených výkonech,“ zakončil Zdeněk Staněk.