Svěřenci Lukáše Černína chtěli stejně jako ve Frenštátě bodovat, jejich plán ale dostal první trhlinu již ve 13. minutě. Po faulu Žáčka zahrávali domácí trestný kop a Novák střelou přes zeď nedal Hladkému šanci – 1:0.

O čtyři minuty později přišlo na druhé straně zaváhání Opravila, avšak Tkadleček přestřelil Šebovu branku. Na dlouhé minuty to byla jediná příležitost Kravař z kategorie těch nebezpečnějších. Více se jiskřilo před Hladkým. Ten nejdříve vychytal Mičundu a v 37. minutě po střele Horáka inkasoval druhou branku.

Začátek druhého poločasu přinesl třetí gól v hostující síti. Po dlouhém výkopu přeloboval Hladkého Horák – 3:0 a o vítězi nebylo pochyb. Šumperští dále na trávníku kralovali a zejména Lukáš Horák znamenal pro hostující defenzivu velké nebezpečí. Dostal se několikrát do zakončení, ale hatrricku mu nebylo dopřáno.

V 86. minutě podrazil v šestnáctce Knopp Křepelku a kopala se penalta. Tu ale Novákovi Hladký chytil a stav 3:0 zůstal nezměněn. „My jsme hráli špatně, soupeř nás předčil v důrazu, byl lepší po kombinační stránce,“ přiznal asistent Lukáše Černína Jiří Swiech.

„Vítězství Šumperku bylo zasloužené.Myjsme si za celé utkání nebyli schopni vytvořit vážnější příležitost. Nyní hrajeme doma se Slavičínem a musíme bezpodmínečně bodovat,“ podotkl Jiří Swiech, který doufá, že se do sestavy vrátí zraněný Zdeněk Staněk.

Šumperk – Kravaře 3:0 (2:0)
Branky: Horák 2, Novák
Kravaře: Hladký – Svancer, Žáček (55. Vaněk), Klösel (46. Hružík), Knopp – Režnar, Aniol, Buchvaldek (70. Bober), Baranek, Šrom – Tkadkeček