Fotbalisté Opavy tápou. Na hřišti HFK nezvládli závěr utkání a opět jim zbyly oči pro pláč. V poslední minutě nepokryli totiž po odraženém míči Krutého a sen o bodovém zisku se jim rozplynul jako pára nad hrncem.

Jinak diváci příliš zajímavých momentů neviděli. O první střelu na branku se postaral v 8. minutě Partyš. Podstatně rušněji bylo ale před Novákem, toho dokonce ve dvou případech zachraňovala branková konstrukce. Nejdříve po střele Škrobáka břevno a po ráně Kučerňáka tyč. Druhý poločas byl opatrnější. Míč měli sice v držení častěji hosté, avšak Doležala ohrožovali jen sporadicky.

Nicméně v 74. minutě utekl obraně Hanáků Šultes, jenomže místo zakončení se zastavil a jasně vyhlížející gólovka vyšuměla do ztracena. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, přišel do šestnáctky Slezanů centr ze strany, Novák ho jen vyboxoval před šestnáctku, kde nikým nepokrytý Krutý rozesmutnil slušně zaplněný sektor hostujícího výběru.

„Bylo to utkání o pár šancích. Kdyby tu naši Šultes proměnil, hrálo by se nám daleko lépe. Bohužel se tak nestalo. Málo střílíme na branku, a to je špatenka,“ povzdechl si hostující trenér Jiří Neček. Na domácí straně naopak panovala spokojenost. „Konec jsme zvládli lépe než v poháru. Přežili jsme opavskou hru po lajnách, bylo to také hodně o štěstí,“ přiznal po zápase domácí lodivod Josef Mucha.

1. HFK Olomouc – Opava 1:0 (0:0)
Branka: 90. Krutý. Rozhodčí: Hájek – Večeřa, Tacina. ŽK: Škrobák, Kropáček, Lukášek – Šultes, Půda. Diváci: 565.
SFC Opava: Novák – Kolínek (73. Wirth), Cigánek, Mezlík, Víšek – Partyš (89. Neubert), Metelka, Barteska, Kiša – Šultes, Halaška (76. Půda). Trenér Jiří Neček
Tabulka 2. ligy po 7. kole.

František Metelka: Gól bychom nevstřelili ani do půlnoci

Ve středu se fotbalový záložník František Metelka poprvé hlásil na tréninku Slezského FC. V sobotu si pak odbyl staronovou premiéru ve žluto-modrém dresu. Ze hřiště odcházel se svěšenou hlavou. Důvod měl k tomu pádný: jeho celek totiž přišel o body střelou v poslední minutě.

Františku, dnešní zápas vyšel pro Opavu opět hrozně…

Fotbal jsme podle mne špatný neprodukovali. Jenomže se hraje na góly, a my bychom ho dnes nedali, ani kdyby se hrálo do půlnoci. Na každou šanci se pořádně nadřeme, naše finální fáze není dobrá, musíme na ní zapracovat.

Remíza by byla asi spravedlivější, nebo ne?

To určitě. Myslím si, že oba týmy byly s plichtou již smířeny. Jenomže přišla poslední minuta, my nezvládneme odražený míč a domů jedeme bez bodů.

Opava se očividně topí v krizi, vy osobně patříte k těm zkušenějším hráčům. Tlak na mužstvo bude určitě sílit?

Dá se očekávat, že s každým nepovedeným zápasem se ten tlak zvyšuje. My se s tím ale musíme vyrovnat a zvednout se. Čeká nás domácí utkání s Mostem, ve kterém musíme uspět a odrazit se k lepším výsledkům.

Vraťme se k vaší osobě. Jak jste viděl svou premiéru? Přece jen někteří opavští fanoušci nebyli vaším příchodem zrovna nadšeni…

Kolem mé osoby se toho hodně namluvilo, slyšel jsem to na každém rohu, bohužel s tím nic neudělám. Po zápase mi to dali někteří fanoušci najevo. Hlavně jeden pán, který na mě křičel: Metelko, zemři! Nebylo to zrovna příjemné. Musím to řešit a celou věc uhladit. Podobné nadávky nepomůžou mně ani celému týmu.

V poslední době jste toho v Ostravě příliš nenahrál, pomineme- li třetiligovou rezervu. Bylo to znát?

Třetí liga se nedá s druhou srovnávat. Já se s tím musímale vyrovnat, je mi osmadvacet, chci být Opavě prospěšný a také ukázat lidem, kteří mi nevěřili, že fotbal hrát umím.

Určitou výhodou byl i fakt, že jste nešel do neznámého prostředí…

S řadou hráčů jsem se znal, ať už to byl Jarda Kolínek, Rosťa Kiša, Petr Cigánek nebo Dušan Půda.