Josef Květon rozjel podzimní část v třetiligových Petřkovicích. „V Petřkách to nebylo špatné, jen škoda, že soutěž byla přerušena. Hodně mě to mrzelo, a to i z důvodů, že nakonec kvůli toho padlo mé angažmá na Slovensku,“ začal s povídáním Josef Květon. „Jezdili jsme se na mě dívat zástupci jednoho nejmenovaného klubu z nejvyšší soutěže. Dokonce jednali i o mém uvolnění s vedením Petřkovic. Jenomže soutěž se přerušila, já byl bez zápasové praxe, takže nakonec z toho sešlo,“ přiznal jednatřicetiletý brankář. „Asi to dopadlo, tak jak mělo. Mohl jsem zůstat s rodinou, ta je u mě na prvním místě,“ podotkl brankář, který fotbalově vyrostl v Opavě.

Josef Květon, který v minulosti chytal vedle Opavy také ve Vítkovicích nebo Valašském Meziříčí se momentálně připravuje individuálně. „Pořád se musím udržovat. Dělám si sám brankářské tréninky. Chci být připraven, kdyby se na jaře přece jen začalo,“ zdůraznil. Pozorným okem sleduje klub svého srdce, a to Slezský FC Opava. „Naposledy jsem kluky viděl na Slavii. Když dostal Sima červenou, věřil jsem v překvapení. Bohužel to ale nevyšlo. Je mi líto, že je Slezský na sestup. Tým na papíře přitom špatný nemá,“ zamyslel se Josef Květon.

Bruntálský rodák patřil dlouhá léta k součástí opavské organizace. V barvách Slezského FC Opava mohl působit dodnes. Bohužel za dob vlády trenéra Skuhravého, který o něj stál dal ale na rady svého agenta z Městských sadů odešel. Zpětně tohoto rozhodnutí litoval. „V hlavě stále živím myšlenku, že bych se do Opavy chtěl jednou vrátit. To je i důvod, proč se stále snažím na plno trénovat. Živím se sice momentálně realitami, ale po rodině je fotbal stále u mě na prvním místě,“ svěřil se Josef Květon.

Není žádným tajemstvím, že Josef Květon se dlouhodobě věnuje realitám. „Teď se jim věnuji na sto procent a musím říci, že tento obchod se hodně rozjel,“ přiznal Josef Květon. „Lidé začali hodně nakupovat. Zájem je také o pozemky. Vyhledávají se lokality v blízkostí Opavy, jako Palhanec, Otice nebo Slavkov,“ zakončil fotbalový brankář.