Kylešovice přitom začaly dobře, protože za nerozhodného bezbrankového stavu nastřelil tyč Čavera a břevno oproti tomu Jelenek. Ve 25. minutě se však již na družinu Jaroslava Narovce usmálo štěstí poté, co po rohu vybojoval Myslikovjan míč pro Daniela Kuzníka, který se nemýlil.

V závěru a na začátku první půle ovšem dominoval Vítkov. Nejprve mu byl kvůli ofsajdu upřen gól. „Situaci jsem moc dobře neviděl, takže nemohu přesně posoudit. Bylo to sporné,“ tvrdil kouč Vítkova Josef Jakubec.

V úvodních minutách druhého poločasu se objevil mezi domácími obránci jeden z hostů, ale hlavičkoval mimo. S pětasedmdesátou minutou vybojoval postupně míč Kuča pro Schobera, jenž zcela sám před bránou nepochopitelně nedal.

Z následného protiútoku přišel trest. Jelenek si na kraji vápna obhodil vítkovského zadáka a vypálil. Míč z neuvěřitelného úhlu zapadl až do sítě. Na stavu 2:0 se po devadesáti minutách již nic nezměnilo.

„Utkání nabídlo takový obraz, jaký jsem očekával. Soupeř hrál na hranici sebeobětování a za hranicí pravidel. Fauly zezadu a tahání za dres nebyly výjimkou. Naštěstí díky vlastní pracovitosti jsme se dopracovali k důležitým třem bodům,“ uvedl trenér Kylešovic Jaroslav Narovec.

„Myslím si, že za předvedený výkon jsme si bodík zasloužili. Bohužel nedokážeme proměnit stoprocentní příležitosti a vázne nám finální přihrávka, což se potvrdilo i dnes,“ přidal několik postřehů i Narovcův protějšek Josef Jakubec.

Kylešovice - Vítkov 2:0 (1:0)
Branky: 25. D. Kuzník, 75. Jelenek
Sestava Kylešovic: Grobar – Škobrtal, Utěšený, Führich, J. Kuzník – Myslikovjan (46. P. Anděl), Čavera, D. Kuzník, M. Anděl – Hypš (46. Přibyla), Jelenek (80. Weber)
Sestava Vítkova: Snášel – Hanuš, Ambrož, J. Pavlíček – Faldýn, Rypar, Byrtus (75. Skřehot), Malaník, J. Špok – Drimaj (65. Schober), Kuča (80. Greško)

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 9. kole.