Už samotnou účast v semifinále poháru lze z hlediska Kylešovic považovat za velký úspěch. Přece jenom na rozdíl od svých soupeřů hrají Narovcovi chlapci „pouze“ okres.

„Za sebe i celé vedení klubu chci hráčům poděkovat za výborné výkony. I v posledním zápase se rvali do poslední minuty. Kylešovicím rozhodně ostudu neudělali,“ chválil své svěřence úspěšný trenér. Jen namátkou, jeho tým vyřadil například Štěpánkovice nebo naposledy Bruntál.

„I diváci si přišli rozhodně na své,“ doplnil Narovec.

Semifinálový soupeř z Dětmarovic okupuje aktuálně druhou příčku I. A třídy skupiny B. Už i jeho soupiska budí respekt. Vždyť třeba takový gólman Jakub Eliáš prošel ostravským Baníkem, chytal například za Kravaře a Fulnek.

Skvěle technicky vybavený je záložník Robert Martinček, mimo jiné hráč Třince, účastník nejvyšší futsalové soutěže, a nejen ti dva. Podle očekávání měli hosté již v prvním poločase míč častěji na svých kopačkách. „Na to jsme byli připraveni. Hráli rychlý aktivní fotbal bez chyb,“ podotkl Narovec.

Dětmarovice si v první pětačtyřicetiminutovce vytvořily tři velké šance, v jednom případě nastřelily břevno, při dalších dvou se zaskvěl mladý gólman Kylešovic Šupola. V jednom případě vykopl míč nohou, ve druhém se neskutečně přesunul na druhou stranu a míč mířící do sítě lapil. „Výborný výkon. Mladý Šupola je velkým příslibem. Nejen v tomto zápase byl naší oporou,“ smekl poklonu před talentovaným dorostencem trenér Narovec.

Jenomže pozadu ve hře nezůstaly ani Kylešovice. Dvakrát ohrozily hostující branku. „Byly to šance z kategorie gólových,“ řekl trenér. V první se ocitl Martin Jelenek, který se vyhul ofsajdové pasti, zpracoval si míč na prsa a vystřelil, bohužel nedal. „Řešil to fotbalově, možná, kdyby zvolil klidnější variantu a střílel podél brankáře, byl by úspěšnější. Ale já mu to nevyčítám, postaral se o hezký fotbalový moment,“ komentoval první gólovku svého týmu Jaroslav Narovec.

I v druhé šanci Kylešovic měl prsty Jelenek. Tentokrát zatáhl míč po lajně, našel Mužíka, ten ke smůle domácích minul. „Z naší strany byl první poločas povedený, hráčům nemohu nic vytknout,“ zdůraznil Narovec.

Jenomže na začátku druhého dějství vyhrál hostující útočník souboj s Kylešovskou obranou a otevřel skóre. Domácím se podařilo bleskurychle odpovědět. Po rohovém kopu se do vzduchu pověsil Utěšený a vyrovnal na 1:1. Bohužel radost Kylešovic měla jepičí život, pár chvilek na to inkasovaly znovu, a to byl jejich konec.

„Dostali jsme poté ještě tři branky. Gól na 1:2 byl zlomový. Ale konečný výsledek je pro nás až příliš krutý. Každopádně hosté vyhráli zaslouženě,“ uznal Jaroslav Narovec.

Kylešovice - Dětmarovice 1:5 (0:0)
Branka Kylešovic: Utěšený
Kylešovice: Šupola – Škrobánek, Führich, Utěšený, Hlaváč (70. Přibyla) – Rončka (80. P. Anděl), M. Anděl, Čavera, Toman, Mužík – Jelenek (77. Kuznik)