Zákonitý trest přišel pět minut před koncem prvního poločasu. Na půli hřiště napřáhl bolatický Sněhota, míč ve vzduchu zaplaval a překvapil domácího brankáře Golinského. Do kabin se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu.

Hráči Mokrých Lazců však zvládli i úvod druhého dějství na výbornou. Ve čtvrté minutě po hrubé chybě hostující obrany strhl vedení opět na jejich stranu Šindelář. Domácí v těchto chvílích na hřišti dominovali a povedlo se jim navýšit i skóre. Povedenou střelou vyřešil standardní situaci Holoubek, 3:1.

Jako blesk z čistého nebe přišlo kuriózní snížení hostů. K přímému kopu se postavil Ceplý, a aniž by sudí dal pokyn, napálil balon do branky. Nikdo z domácích v tu chvíli nehrál, ale rozhodčí gól uznal. Pak se ale v rychlém sledu nechali vyloučit dva hráči Bolatic.

Nejprve šel předčasně pod sprchy v pětasedmdesáté minutě po druhé žluté kartě Kretek a po něm se nechal nesmyslně vyloučit i střídající Boček, když si neodpustil pár vulgárních výrazů na adresu hlavního arbitra, a vyfasoval hned červenou kartu.

V poslední minutě utkání pak ještě zvýšil na konečných 4:2 Garba.

„S výsledkem i s předvedenou hrou jsme nadmíru spokojeni. A kdybychom ještě proměnili alespoň některé z našich mnoha šancí, mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem,“ zhodnotil utkání domácí trenér František Marec.

Hostující Rudolf Rataj už tak spokojený nebyl: „Domácí byli prostě lepší. A se dvěma vyloučenými hráči se zápas otočit nedá.“

Mokré Lazce – Bolatice 4:2 (1:1)
Branky: 15. Žůrek, 48. Šindelář, 60. Holoubek, 90. Garba – 40. Sněhota, 72. Ceplý
Sestava Mokrých Lazců: Golinský – Čelůstka, Vita, Rozhon, Muzička (70. Pospěch) – Černý, Garba, Holoubek, Šindelář – Žůrek, Adamčík (35. Onderka)
Sestava Bolatic: Bortlík M.– Balarin P., Ceply, Kretek, Kotík – Florian M., Burian, Florian D., Sněhota – Balarin M., Bortlík. (střídali: Goldman, Boček, Štefek)

(hab)