„Beru to jako super zkušenost. Zažil jsem nový fotbal,“ popisoval osmnáctiletý fotbalista. „Mám za sebou hodně poučný týden, který odkryl i mé nedostatky,“ pokračoval Kozák a skromně dodal: „Stojím teprve na začátku své cesty. Pokud chci uspět, musím ještě na sobě hodně pracovat.“ Během svého týdenního pobytu trénoval s prvním týmem, a dokonce nastoupil i v jednomu zápasu. „Hrál jsem za rezervu proti West Hamu,“ poznamenal talentový fotbalista. Dokonce se dostal i do jedné velké šance. „Šel jsem sám z boku na brankáře, bohužel gól z toho nebyl,“ pokrčil Kozák rameny.

S angličtinou problémy neměl. „Na hříšti jsem se dorozuměl v pohodě, na druhou stranu do žádných větších rozhovorů jsem se nepouštěl,“ přiznal se aktuálně nejlepší střelec druhé fotbalové ligy. Co se týče hlavního kouče Harryho Redknappa, tak ten byl také na tréninku přítomen. „Různá cvičení s námi ale dělali asistenti. Trenér Redkanapp vše pečlivě pozoroval,“ popisoval Libor Kozák, sám také s trenérem hovořil. „Bavili jsme se spolu všeobecně,“ doplnil opavský fotbalista.

Kozák se tak dostal mezi velké fotbalové hvězdy, které ho podle jeho slov přijaly dobře. „V tom žádný problém nebyl,“ pousmál se vytáhlý útočník. Nejvíce si rozuměl s Davidem Jamesem, Solem Campbellem. Mladý fotbalista se tedy vrátil domů plný dojmů, ten největší v něm zanechali Angličané v přístupu. „Na každém tréninku jdou do všeho maximálně naplno, což u nás není,“ všiml si Libor Kozák.

O tom co bude s jeho kariérou, dál mluvit příliš nechtěl. „Soustředním se na Opavu a reprezentaci,“ zdůraznil útočník, kterého čeká o víkendu zápas s českou devatenáctkou v Irsku. Jeho spoluhráči ze Slezského FC se během jeho anglického týdnu tvrdě připravovali v Břeclavi, on ale o tvrdý zápřah ochuzen nebude. „Byl sice v Anglii, ale čeká ho stejná porce jako ostatní,“ říká nekompromisně trenér Jiří Neček. Jeho slova se začala naplňovat v neděli, kdy měli opavští hráči volno, a Kozák musel běhat.