„Dnešní večer si opravdu užívám. Deník je první s kým jsem v Česku po zápase mluvil, teprve nyní jdu volat rodičům,“ smál se do telefonu ještě z antidopingové místnosti jednadvacetiletý útočník.

Rozhodující okamžik zápasu přišel v 84. minutě. Ledesma zahrával trestný kop a brumovický rodák mířil přesně hlavou za záda gólmana Curciho. „Nešlo ani o žádný nacvičený signál. Stojím vždy v ofsajdové pozici, rychle se ale snažím vrátit, dnes mi to vyšlo, do pasti mě nechytli,“ popisoval svůj druhý letošní gólový zářez v italské sérii A.

Branku si vychutnával společně s fanoušky pod kotlem Lazia, dokonce svlékl dres, za což byl potrestán žlutou kartou. „Kartu jsem vůbec neřešil. Dát vítězný gól v závěru a jít slavit s fanoušky, to byl vždy můj sen. Opravdu jsem si to užil,“ řekl Kozák.

Letos zatím hráč, který fotbalově vyrostl v Opavě, má zatím skvělou bilanci. On sám zařídil Biancolestii dvanáct bodů. Dva góly dal sám, jednou se po zákroku na něj kopala penalta a v dalším případě přinutil výraznou měrou dát soupeři si vlastní gól. „Snad jsem už dokázal, že do série A patřím. Ovšem musím říci, člověk má i trochu toho štěstíčka. Jasně se mi teď ukazuje, že tvrdá dřina a trpělivost přináší své ovoce,“ poznamenal Kozák, který ihned po utkání musel na antidopingovou kontrolu.

„Trochu mě to naštvalo, musel jsem ze hřiště ihned na doping a strávil jsem tam něco přes hodinu,“ kroutil hlavou český reprezentant do jednadvaceti let. Svými výkony na hřišti si získal respekt jak u přísných fanoušků, tak i u svých hvězdných spoluhráčů.

„Je to příjemný pocit, když za vámi přijdou takové hvězdy jako Zarate nebo Floccari, svým způsobem je to pro mě i takové zadostiučinění,“ přiznává vytáhlý útočník. Ještě nedávno se přitom spekulovalo o Kozákově odchodu na hostování, kdyby měl uvolnit místo Roque Santa Cruzovi. Nyní je ale všechno jinak. Kozák dal vítězný gól, navíc minimálně na tři týdny je ze hry další útočník Rocchi.

Jeden z velkých vrcholů letošní sezony přijde pro Libora ve středu. Na pořadu je totiž velké derby AS Řím – Lazio. „Již nyní fanoušci blázní. Já derby ještě nehrál, stačilo mi ale sedět v hledišti, a to mi šel mráz po zádech. Strašně bych si přál ve středu nastoupit, pro oba kluby to zápas velkým svátkem,“ uzavřel krátké povídání z Říma Libor Kozák.