V neděli dokonce proti Juventusu odehrál celých devadesát minut, byl u toho, když se s kariérou loučil Pavel Nedvěd.

O své dojmy se podělil s redakcí Deníku v neděli večer, přímo z auta, když cestoval za rezervním týmem k finále soutěže. „Nevím, jak to bude se signálem, jedu autem a nějak se to pořád ztrácí,“ omlouval se do telefonu Libor Kozák.

Závěr sezony je pro vás z kategorie snů. Po dvou střídáních vám dal trenér Delio Rossi šanci od začátku…

Je to paráda, opravdu si to v současné době užívám. Byl to ten nejlepší možný dárek k mým sobotním narozeninám (Libor Kozák oslavil dvacetiny – pozn. aut.). Na stadionu byla parádní atmosféra, navíc velké loučení s Pavlem Nedvědem k tomu. Považuji to za největší zážitek mé kariéry.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte od začátku?

Na začátku týdne to vypadalo, že bych mohl hrát. Trénovaly se situace na zápas a já je všechny dělal. Jenomže ve středu to trenér všechno změnil a vypadalo to, že půjdu na lavičku. O to více mě překvapila zápasová nominace.

Během zápasu jste se dostal do dvou šancí. V prvním případě jste přestřelil, a ve druhém dokonce trefil tyč..

Do první šance jsem se dostal kolem desáté minuty. Šel jsem sám na Buffona, chtěl jsem ho přelobovat, jenomže míč nakonec v brance neskončil. Ve druhém případě to bylo ze závaru, tentokrát jsem trefil tyč.

Dát Juventusu gól, to by bylo něco…

To každopádně. Víte, ale já jsem rád, že jsem hrál. Věřím, že i ten gól přijde. Tyhle poslední zápasy mi ukazují, že mé úsilí má smysl. Je to pro mě obrovská motivace.

Jak hodnotil váš výkon trenér Delio Rossi?

Vcelku nijak, poplácal mě po zádech a pogratuloval mi k prvnímu startu v základní sestavě. Pak jsem se již balil, protože v úterý nás čeká finále juniorské ligy.

Velkou událostí byla rozlučka Pavla Nedvěda…

To bezesporu. Pavel Nedvěd je velký fotbalista, všude je to tady cítit.

Hovořil jste s ním?

Ano, pogratuloval jsemmu a onmi popřál mnoho úspěchů v další kariéře. Chtěl jsem si s ním ještě vyměnit dres, ale neměl už žádný, slíbil, že mi pošle.

Na výměnu dresů máte docela smůlu. Při vaší premiéře vám to také s Ibrahimovičem nevyšlo…

(pousměje se) Nyní jsem byl úspěšnější. Mám od Buffona.

Takže tento víkend můžete hodnotit pozitivně?

Určitě, i když jsme prohráli. Vyhrála ale Opava, a tomi udělalo radost. Kluci doma válejí, už se těším, až se v Městských sadech zase objevím.