Zápas však mohl začít pro domácí špatně. Se čtvrthodinou hry přišla na řadu obrovská možnost Kubičíka, který hlavou mířil těsně vedle. Následoval odražený balon, jenž usměrnil Jiří Varyš těsně mimo.

Pravidlo „nedáš dostaneš“ i v tomto utkání nepozbylo platnosti a Litultovice se prosadily ve 35. minutě, když střela Kinšta z hranice šestnáctky zapadla až do brány. Krátce po změně stran byla na pořadu penalta. Vaculík se probíjel do vápna, jeho snahu ovšem nedovoleným způsobem zastavil gólman Paluch a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop.

Úspěšným exekutorem se stal Racko. Pětašedesátá minuta sice nabídla Caudrově centru a Bartoníčkově hlavičce snížení Brumovic, ale zhruba o necelou čtvrthodinku později zaúřadoval ve vzduchu Pavelek a poslal domácí do rozhodujícího vedení, které Litultovice už nepustily.

„Tohle jsou velice důležité tři body. V prvním poločase nás podržel skvělými zákroky brankář. Ještě, že se nám povedlo dovést utkání do vítězného konce, jelikož z výhry jsme se neradovali dost dlouho,“ komentoval kapitán Litultovic Pavel Nádeníček.

„Prohráli jsme po našich chybách. Naštěstí fotbalový podzim již končí, neboť kvůli zraněním lepíme sestavu jak se dá,“ vylíčil své pocity kouč brumovické eskadry Vratislav Šram.

Litultovice - Brumovice 3:1 (1:0)
Branky: 35. Kinšt, 55. z pen. Racko, 78. L. Pavelek – 65. Bartoníček
Sestava Litultovic: Černín – Nádeníček, Pavlíček, Bělaška, Vítek – A. Haas (46. Borč), Kinšt, Dörer, Vaculík – Racko (75. L. Pavelek), Korbel (68. Procházka)
Sestava Brumovic: Paluch – V. Šrek, J. Varyš, P. Varyš, Maryáš – Šamaj, Caudr, Bartoníček, Kubičík – P. Šrek, J. Šrek (46. Porubek)

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 12. kole.