„Zápas byl hodně o bojovnosti. Soupeřilo se o každý metr hřiště, o každý balon,“ uvedl hostující trenér Vilém Hrbáč. Nejpodstatnější okamžik celého duelu se odehrál ve třicáté minutě, kdy při odkopu ve vápně v rozhodující chvíli Raschkovi odskočil balon na koleno, od něhož doputoval přes ležícího brankáře Černína až do vlastní sítě.

Ve druhém poločase se k velkým příležitostem dostali jak Litultovice tak hosté. Na hoštické straně pálili možnosti Sliž, Skalík, Martin a Roman Staníčkové. Asi největší možnost však měli domácí. Procházka v 75. minutě nahrál na malé vápno Tyburcovi, který v zakončení netrefil míč ideálně a zápas tak dospěl k výsledku 1:0 pro Malé Hoštice.

„Soupeř byl lepší ve všech činnostech. Průběh utkání byl pro nás velice smolný. Malé Hoštice hrály dobře, ale jen po šestnáctku. Po dlouhodobém zranění se do litultovické sestavy vrátil Šumbera. Je škoda, že jsme prohráli vlastním gólem,“ vyprávěl kouč domácích Tomáš Leifert.

„Souboje s protivníky ze spodu tabulky budou velice těžké. Utkáme se s Hlavnicí nebo Vítkovem a tento zápas nám jednoznačně ukázal, že nás čekají naprosto odlišná střetnutí oproti zápasům třeba se Štítinou,“ přispěl svou trochou do mlýna Vilém Hrbáč.

Litultovice - Malé Hoštice 0:1 (0:1)
Branka: 30. vl. Raschka
Sestava Litultovic: Černín – Nádeníček, Bělaška, Raschka, Doležel – A. Haas, Dörer, Šumbera (73. Tyburec), Radek (46. Korbel) – Raida (60. Procházka), Honig
Sestava Hoštic: Ballok – Kania, Fuss, Kašný – R. Staníček, Thiemel (75. Chřibek), Mlýnek – M. Staníček (84. Kopťák), Skalík (62. Malohlava), Sliž

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 10. kole.