Domácí hráčky začaly očekávaným náporem a mírně přehrávaly hlučínské fotbalistky tvrdostí a rychlostí, do výraznějších šancí se však nedostaly. Silnou zbraní Hlučína byly rychlé protiútoky, ty ale vesměs končily před pokutovým územím Brňanek.

Hned v úvodu druhé půle hra nabrala na obrátkách a po trestuhodných chybách, kdy hlučínské hráčky nedokázaly dopravit míč poskakující před brankovou čárou do bezpečí, ujaly se domácí po gólu Balaščákové vedení 1:0.

Za další čtyři minuty přišel faul v pokutovém území Hlučína a Kučerová poslala Jihomoravanky do dvoubrankového trháku. Brňanky získaly sebevědomí a ještě více se zakously do hostujících hráček. Hlučín ale nerezignoval.

V 66. minutě dobře kopnutý roh Hlavenkové krásně umístila do sítě hlavou K. Kaňová. Šok pro hosty přišel hned po dalších dvou minutách, když rozhodčí nařídila další penaltu a Brno mohlo opět zvýšit svůj náskok o dvě branky. Hlučínská brankářka však druhou penaltu Kučerové zneškodnila a zachránila naději Hlučína na bodový zisk.

Podruhé zkazila radost domácím sedm minut před koncem hrací doby, kdy střelu pod břevno vytáhla na roh. V závěru se Hlučín snažil vybojovat aspoň bod a povedlo se to ve druhé minutě nastavení, kdy Stanjurová přenesla hru na Hlavenkovou, a ta pravačkou z dvaceti metrů trefila horní růžek soupeřovy branky.

„Hrály jsme to, co jsme chtěly. Soupeř nás výrazně nepřehrával. Zápas ovlivnily dva nařízené pokutové kopy, podle mě nesmyslné,“ řekl trenér Hlučína David Steffek. „Teď se připravujeme na Spartu, se kterou hrajeme v sobotu od 14.30 v Chlebičově,“ dodal.

1. FC Brno - 1. DFC Hlučín 2:2 (0:0)
Branky: 52. Balaščáková, 56. (pen.) Kučerová – 66. K. Kaňová, 90+2. Hlavenková
Hlučín: Krömrová - Blahová, Steffková, Antalíková, Šoborová (52.Káňová V.), Kaňová K.(73.Parmová) – Schwarzerová L., Stanjurová, Špacírová (84.Miklušová), L. Hlavenková – Mokrošová (66.Jarošová).