Jediný gól zápasu padl již v desáté minutě, dala ho hlučínská Lucie Schwarzerová a katapultovala tak svůj tým poprvé v letošní sezoně do čela tabulky.

A jak jediná branka zápasu padla? Antalíková získala ztracený míč hodonínské zálohy, přihrála ho Evě Schwarzerové, která centrem našla sestru Lucii a ta míč dopravila do sítě – 0:1. Domácí děvčata se poprvé dostala k bráně Hlučína v 15. minutě, ale jen díky rohovému kopu, který byl bez efektu.

V 17. minutě dostala příležitost ke zvýšení skóre kapitánka Hlučína Hlavenková z přímého kopu. Bohužel její střela z dvaceti metrů skončila vedle. Hodonín se ve druhém poločase občas dostal také na dostřel hostující branky, avšak všechny situace s poklidem vyřešila brankářka Bláhová.

Na druhé straně ještě pálila do tyče Hlavenková, to bylo ale vše a Hlučín si z Hodonína odvezl tři body. V neděli čeká na Hlučín poslední zápas podzimní části. Na svém domovském hřišti v Hněvošicích budou hostit prvního listopadu Spartak Lubina. Začátek duelu je v 10.30.

FC NESYT Hodonín - 1. DFC Hlučín 0:1 (0:1)
Branka: 10. L. Schwarzerová
Hlučín: Bláhová, Kaňová K., Hlavenková, Schwarzerová E. (72. Bizonová), Krzikalová, Káňová V., Antalíková, Křečková, Schwarzerová L., Šoborová, Sýkorová