Zápas začal ve svěžím tempu. Jako první velice nebezpečně zahrozili domácí. Před svatyní Velké Polomi vznikla obrovská mlýnice, kde se ludgeřovickému týmu naskytly hned tři velké možnosti na otevření skóre. Nejblíže úvodní brance byl Boháč. Jeho pokus však orazítkoval pouze brankovou konstrukci.

V následujících okamžicích mohly Ludgeřovice přidat další gólový zářez na svou pažbu, ovšem stav se poprvé měnil až ve 37. minutě, kdy se po jednom z centrů trefil hlavou Dziak. Do poločasu se již nic zajímavého nestalo, a do kabin tak odcházel šťastnější domácí tým.

Po přestávce přišly velké chvíle Ludgeřovic. Nejprve se dostal do samostatného úniku Ječmenek, ale ten v zakončení nevyzrál na brankáře Kozelského. Po 57 minutách ludgeřovická družina zvýšila na rozdíl dvou branek. Krásnou samostatnou akci zužitkoval ke vstřelení další branky Kotlář.

O necelých 180 sekund později se ukazatele skóre přetáčely potřetí, když Dziak hlavičkoval podruhé v utkání přesně. Po třetím gólu se hra hostů trochu přitvrdila.

„Dopouštěli jsme se zbytečných faulů,“ poznamenal sekretář Polomi Emil Chudoba. Vše vyvrcholilo přibližně dvacet minut před koncem, kdy Salga po odpískání nesmyslně kopl do protihráče a pro jeho počin neznal hlavní arbitr jinou kartu než červenou.

Hostující celek mohl v závěru alespoň snížit. Po ruce v ludgeřovické šestnáctce nařídil rozhodčí pokutový kop, kterého se neúspěšně zhostil Chudoba. Nastřelil totiž pouze břevno. Ve zbytku zápasu se už nic převratného neudálo a Ludgeřovice si v pohodě dokráčely pro další cenné vítězství.

„Vzhledem k tomu, že stále žije šance na to, že bychom mohli postoupit z druhého místa do 1. A třídy, byla naše vůle po vítězství velká. Podle mého jsme předvedli velice kvalitní výkon a výhra je z našeho pohledu zasloužená,“ prozradil asistent trenéra Ludgeřovic Aleš Smolka.

Sekretář klubu hostí Emil Chudoba mohl mít radost aspoň z jedné skutečnosti: „Poprvé v sezoně za nás nastoupil kouč jednadvacítky Baníku Ostrava Dušan Vrťo. Jinak lze říci, že domácí potvrdili roli favorita. Jejich útočníci byli dost rychlí a Polom po třetí brance de facto odpadla, začala hrát zbytečně tvrdě, navíc jsme těsně před koncem neúspěšně zahrávali penaltu.“

Ludgeřovice – Velká Polom 3:0 (1:0)

Branky: 37. a 60. Dziak, 57. Kotlář

Ludgeřovice: Žlab – Liška, Randýsek, Matušík (88. Adamec) – Nagel, Ječmenek, Matýsek (85. Baranek), Kotlář, Kučera – Dziak (80. Balgar), Boháč
Velká Polom: Petr Kozelský st. – Trojek (85. Stanovský), Vrťo, Sztefek, Salga (70. ČK) – Pončík, Novák, Ludvík (80. Petr Kozelský ml.), Rathouský (53. Dostál) – Chudoba, Kopřiva

(dus)