„Loňská sezona byla pro nás výjimečná a i proto bylo očekávání z té letošní trochu vyšší. My jsme ovšem podzimní část nezvládli podle představ. Hlavně domácí duely byly z naší strany špatné,“ přiznává trenér Černín.

„Utekl nám také start, ale takový už je sport, zklamání tak zavládlo,“ krčí rameny mladý kouč, který ještě loni za svůj tým i aktivně nastupoval. Podzim ale odehrál v dresu Velkých Hoštic. Na domácím trávníku se Kravařím opravdu nedařilo, z vítězství se radovaly jen jednou.

„Abych pravdu řekl, ve své kariéře jsem nic podobného nezažil. Doma vyhrát jen jednou je opravdu málo. Navíc téměř ve všech duelech na našem trávníku byli soupeři lepší, a to je špatné,“ povzdechl si Černín a dodal: „Svou roli sehrál i fakt, že někteří kluci šli studovat a nemohli pravidelně trénovat.“

Zimní přípravu odstartují Kravařští desátého ledna. Před vánočními svátky ale ještě budou chodit hrát fotbálek do tělocvičny. „Musíme se stále udržovat v pohybu,“ pousmál se kravařský kouč.

Na přípravu pak bude mít po Novém roce něco okolo dvou měsíců. „Je to dost dlouhá doba na to, abychom udělali vše co máme v plánu,“ poznamenal Černín. Jako soupeře, který jeho tým prověří, má naplánovány například: Fulnek, Hlučín, Dolní Benešov, ligový dorost Slezského FC.

„Zbytek ještě dolaďujeme, určitě ale vím, že se nezúčastníme žádného turnaje,“ doplnil trenér. Ze současného kádru se vrací z hostování do Vítkovic Leoš Švancer a David Knopp. „S Vítkovicemi absolvují přípravu. Rád bych ale kdyby se vrátili na jaro k nám,“ přeje si Lukáš Černín.

K dalším změnám dodává: „Určitě potřebujeme posílit. Vše se ale bude odvíjet od toho jak na tom budou v klubech hrajících vyšší soutěž, něco přislíbeno máme ve Vítkovicích a Hlučíně,“ podotkl Lukáš Černín.