Stejně jako na podzim se rve za Krnov, nutno říci, že úspěšně, společně s Kubou Šromem patří k ústředním postavám výběru kouče Antonína Hudského, který by rád klub od polských hranic posunul do divize.

Přitom to není tak dávno, co trenér Radek Látal začal Lukáši Krčmaříkovi dávat šanci v druholigovém áčku. „Bohužel má kariéra nabrala poté jiný směr,“ krčí rameny jednadvacetiletý fotbalista. „Uzdravili se hráči, konkurence byla vysoká, pak navíc přišlo zranění a mě čekala dlouhá pauza,“ dodává opavský odchovanec.

Přetržený křížový vaz a k tomu i problémy s meniskem vystavily mladému fotbalistovi půlroční stopku. „Jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Docela mě to otrávilo, byl jsem zvyklý pravidelně makat a pak přišlo toto, nemohl jsem dělat prakticky nic,“ vzpomíná na své smutné fotbalové období Lukáš Krčmařík.

„Možná, že kdybych se nezranil, v kádru áčka bych se udržel, ale to jsou jen mé domněnky,“ doplňuje současná hvězda Krnova.

Opava má rezervu v divizi, nabízí se proto otázka, zda by nebylo lepší čekat na šanci v tomto týmu než jít do Krnova. „Béčko by nemělo pro mě význam, hraje za něj docela dost kluků z áčka a za druhé hrál bych tam zadarmo, což nejde,“ zdůrazňuje jedna z klíčových postav Krnova.

Není jediným opavským odchovancem, který musel nakonec odejít hledat štěstí mimo mateřský klub. „S tím nic nenaděláte, odchovanci jsou vždy stavěni na druhou kolej,“ konstatuje Krčmařík. Jeho mladší brácha Michal se také baví fotbalem, na rozdíl od Lukáše vsadil na rakouskou kartu. „Mám na to jiný názor. Když pominu zdlouhavé dojíždění, tak nižší soutěž v Rakousku je pro mladého hráče fotbalovou smrtí. Dostal jsem nabídku dříve než brácha, s díky jsem ji ale odmítl,“ podotkl Lukáš Krčmařík.

V Krnově odehrál už podzimní část sezony a patřil k největším hvězdám týmu. Dal osm branek a na většinu z patnácti nahrál svému parťákovi Jakubu Šromovi. „Uvědomuji si, že bych měl hrát vyšší soutěž než krajský přebor, žádná konkrétní nabídka ale ke mně nedošla. Na Krnov ale nemohu říci křivého slova,“ tvrdí Krčmařík, který byl podle informací Deníku během zimní pauzy v hledáčku Hlučína a Vítkovic.

„Podzim jsme dobře rozehráli, máme dobrý tým a já věřím, že na konci sezony budeme slavit postup. Krnovu by rozhodně vyšší soutěž slušela. Klub disponuje navíc velmi slušným zázemím,“ řekl rázně jeden z tahounů mužstva, který je pod Cvilínem na půlročním hostování, ovšem v Opavě smlouvu podepsanou nemá.

V nedělním zápase jeho tým uhrál bezbrankovou remízu s Hradcem. „Zápas solidní úrovně, bylo cítit, že Hradec má ve svém středu několik zkušených hráčů. Nyní jedeme na hřiště druhé Polomi, věřím, že urveme tři body a nasadíme k trháku,“ plánuje jednadvacetiletý záložník.

Navíc do Krnova se naučili na fotbal chodit i diváci. „Naposledy jich přišlo 420, sice nejsou tak hluční jak ti v Opavě, ale i to se zlepší,“ usmívá se starší z bratrů Krčmaříků. Lukáš Krčmařík kariéru ve velkém fotbalu nepohřbil. „Chci hrát vyšší soutěž, dělám pro to všechno. Trénuji jak s Krnovem, tak i opavským béčkem, přidávám si i sám. Snad se mi to v příští sezoně podaří,“ přeje si mladý fotbalista.

Jinak s mladším sourozencem patří k oporám Ferramu Opava ve futsalové divizi.