Domácí začali skvěle. V osmé minutě otevřel skóre Vyskočil a v závěru první půle přidal druhou branku právě střední záložník Lukáš Křeček.

„Gól padl po akci na levé straně, po autovém vhazování jsme se dostali do šestnáctky. Já jsem byl sám ve vápně a viděl jsem, že se můžu dostat do zakončení, tak jsem zavolal na Mrázu (Tomáš Mrázek – pozn. red.), který mě viděl a poslal mi míč do ulice. Pak už se stačilo trefit placírkou na zadní tyč,“ popsal svůj gólový úspěch hlavní aktér celé situace.

Karviná ale stačila do 54. minuty zásluhou Mišinského a Hrtánka skóre vyrovnat. Slezský FC ale zápas nezabalil, ba co více, začal hrát ještě aktivněji a výsledkem byla rozhodující branka exkarvinského šutéra Radzinevičiuse v závěru utkání.

„Ta výhra se díky tomu cení daleko víc. Myslím si, že v prvním poločase byl náš výkon super, hráli jsme dobře, vstřelili jsme dva góly a vedli jsme. Jenže ve druhé půli jsme zcela zbytečně dvakrát inkasovali po úplně školáckých chybách, ale naštěstí jsme dokázali vyhrát i tak,“ okomentoval zápas rodák ze Slaného.

Jakým způsobem poznamená tým fakt, že během čtyř minut ztratí dvoubrankové vedení? „Bylo základem nepoložit se psychicky a myslím si, že na nás bylo vidět, že chceme hrát, a díky tomu jsme zvítězili. Na druhou stranu tým soupeře se chytil a začal si věřit. My jsme naštěstí začali hrát, měli jsme nějaké šance a pak přišlo vyloučení hostujícího hráče. Po něm, už myslím si, že jsme byli daleko lepším týmem.

Měli jsme dost příležitostí jak dát ten třetí gól a nakonec se nám to podařilo. Nejhorší byl pohled na čas, čím rychleji ubíhal, tím to pro nás bylo psychicky těžší,“ snažil se odpovědět vysoký štítový záložník a dodal: „S Karvinou jsme hráli nedávno, takže jsme docela věděli, jakým stylem hrají a jak se na ně musíme nachystat my. Ničím nás vyloženě nepřekvapili.“

Fotbalová Opava však zabojovala, a jak již bylo předesláno výše, zásluhou Radzinevičiusovy branky zvítězila po enormním nasazení 3:2. „Všichni budou po utkání určitě hotoví, odevzdali jsme maximum, a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Navíc nám velmi pomohli naši fanoušci. Vedli jsme 2:0, ale oni nás povzbuzovali, i když soupeř srovnal. Fandili dál, a to je hlavní, hodně nás to nakoplo,“ liboval si fotbalista, který je v Opavě na hostování z Brna.

SFC tak odčinil domácí porážku z minulého kola proti Znojmu, a do Jihlavy tak bude cestovat se vzpřímenou hlavou. „Potřebovali jsme vítězství jako sůl. Uvidíme, jaký zápas bude v Jihlavě. Vysočina je silný soupeř, ale my musíme pořádně potrénovat a snažit se uhrát co nejlepší výsledek,“ burcoval na závěr Lukáš Křeček.

Jan Šimek