Opavský odchovanec, který na sebe výrazně upozornil v první lize v Polsku koketuje s myšlenkou návratu na rodnou hroudu. První jednání s generálním manažerem Pavlem Hadamczikem již dvaatřicetiletý záložník absolvoval.

Zda bude sňatek s Opavou zpečetěn, nebo přijde na řadu jiná varianta se fotbalová veřejnost dozví v pátek. „Na pětadevadesát procent jsem byl rozhodnutý, že se do Opavy vrátím, klub ale spadl do MSFL, což mě hodně zaskočilo,“ přiznal Lumír Sedláček.

„K prvním červenci mi končí smlouva v Gliwicích, nabídli mi ale její prodloužení, takže mám o čem přemýšlet, navíc existuje ještě jedna varianta,“ připustil dvaatřicetiletý fotbalista. Jeho návrat do rodného klubu ale vyloučený vůbec není.

„Mám za sebou první jednání s Pavlem Hadamczikem, řekli jsme si své představy. Rozhodující je pro mě ale rodina, malý má pět let, chceme se již usadit. Důležitá bude také délka kontraktu, preferuji dlouhodobější smlouvu,“ zdůraznil Lumír Sedláček, který v české nejvyšší soutěži nastřádal 180 startů, navíc je okořenil jednadvaceti vstřelenými brankami.

V návratu Lumíra Sedláčka se angažuje ve velkém současný kapitán Slezského FC Jaroslav Kolínek, dokonce mu nabídl i kapitánskou pásku. „S Jardou se o fotbale docela dost bavíme. Můj návrat jsme spolu řešili už v zimě. Ale kapitánskou pásku po něm nechci. Ta patří jen jemu, je to opavská ikona, prostě velká persona klubu, který nechal v opavském fotbale kus svého života.

Oba si chceme spolu ještě zahrát, třeba se nám toto přání splní,“ naznačil mezi řádky šance svého návratu bývalý hráč Slavie, Hradce Králové, Českých Budějovic, Grodzisku, Wisly Plock, Polonie Waršava a Gliwic.

Uplynulá sezona nedopadla v polských Gliwicích pro Lumíra Sedláčeka příliš dobře, stejně jako Opava, jeho tým také sestoupil. „Měli jsme obdobný osud jako Opava. V posledním zápase jsme měli ještě vše ve svých rukou, bohužel nám to nevyšlo,“ pokrčil rameny opavský odchovanec.

„Před sezonou jsme ale byli pasování k týmům ohroženým sestupem. Ani mně osobně se příliš nedařilo. Podzim jsem promarodil. Na jaře jsem zprvu hrával, pak přišel nový trenér a já pod ním nastupoval střídavě. Nicméně nyní mi nabídli prodloužení smlouvy,“ řekl Sedláček, kterému kontrakt v Gliwicích vyprší k prvnímu červenci.

Po návratu do Česka by měla jeho práva patřit Slavii, která ho může poslat na svou farmu do Hlučína. „Já si myslím, že budu volným hráčem, a navíc do Hlučína bych nikdy nešel,“ uzavřel Lumír Sedláček.