„Měli jsme problém s úzkou lavičkou, proto chceme kádr rozšířit. Do dvou přípravných zápasů jsme i proto nasadili i mladé kluky. Musím říci, že si nevedli špatně,“ poznamenal zkušený trenér. Jednalo se o Celtu, Haburu, Rychlého, Vinklera a Stočka. „Vedle nich jsme ještě zkoušeli záložníka a útočníka z nižších soutěží,“ dodal Roman Grygarčík. „Těší mě, že nikdo neodešel, v nové sezoně bychom měli být silnější,“ odhaduje kouč.

Oba přípravné duely odehrála Slavia na domácím trávníku. Porazila Velké Heraltice 5:3, když v poločase prohrávala 0:1. Následně sešívání prohráli 0:1 se Služovicemi. V sobotu pak Malé Hoštice hrají na domácím trávníku se Žimrovicemi. Toto střetnutí má výkop v 17 hodin.

Po sobotním duelu budou mít Malé Hoštice tři týdny volno. Začátek hlavního bloku letní přípravy odstartuje 15. července. „I v tomto bloku chceme odehrát přípravné zápasy. Soupeři jsou momentálně v řešení,“ pronesl Roman Grygarčík. Jeho tým se představí na sedmého srpna na tradičním turnaji v Chlebičově. Do soutěže pak vstoupí patnáctého srpna.