Malé Hoštice po dvou letech jdou do jarní části soutěže ze třetí příčky, což je rozdíl oproti minulosti, protože dvakrát po sobě měly po posledním podzimním kole výsadní postavení. I tentokrát se jelo v zajetém trendu a hoštický celek byl dlouho lídrem celé ligy.

V samém závěru však především díky rozsáhlé marodce o vedení přišel. Možná, že tentokrát se útok ze zadních pozic stane postupovým.

„Podzimní část této sezony nijak nevybočila a nebyla ničím výjimečná. Měla až na malé výjimky standardní průběh a vyšel z ní vítěz – mužstvo, které získalo nejvíce bodů – Štítina.

Zatím uplynulo jen málo času, aby se dala přesně analyzovat úroveň hry jednotlivých mužstev, ale byli jsme svědky některých vynikajících utkání, i průměrných a podprůměrných, což je v dlouhodobé soutěži logické. Musím však i přiznat, že mě některé zápasy a jejich výsledky úplně dezorientovaly,“ komentoval průběh podzimu trenér Malých Hoštic Vilém Hrbáč.

Slavia Malé Hoštice bude i na jaře sázet na hráče z vlastních zdrojů, i když je možné, že nějakou novou akvizici přece jen přivede. „Nadále a za všech okolností budeme naplňovat tříletou koncepci rozvoje kopané v Malých Hošticích.

Naší prioritou není jen snaha o postup A mužstva do vyšší soutěže, ale také to, kolik našich dorostenců – odchovanců - se dostane do konce této sezony nebo do konce příští za svoje dobré výkony do kádru A mužstva nebo přímo do jeho základní sestavy,“ popisuje dlouhodobý projekt Hoštic Hrbáč.

Kormidelník hoštického celku pak následně popisuje, na čem, kdy a jak bude probíhat zimní příprava. „Především se budeme orientovat na vhodné vlastní dynamické typy hráčů, kteří budou schopni snášet co největší tréninkové i herní zatížení.

Zimní přípravné období začne pro A mužstvo Malých Hoštic 12. ledna. Ve výhledu máme 3 nové hráče, které bychom rádi do našeho týmu přivedli. S největší pravděpodobností se uskuteční i zimní soustředění, kde za přítomnosti celého kolektivu doplníme kondici,“ prozradil Hrbáč a svůj názor na závěr ještě doplnil: „Naším hlavním cílem je zvýšit stav trénovanosti ve všech složkách a ve všech obdobích tak, abychom mohli postupně zvyšovat herní aktivitu všech hráčů, zejména středových a útočníků.

Úroveň techniky jednotlivých fotbalistů musíme dostat do herního stylu celého mužstva. Postupně se chceme naučit zvládat likvidaci soupeřových protiútoků plněním své vlastní stanovené herní koncepce.“

(dus)