V prvním zápase narazili Opaváci na havířovskou Slavii. „S Havířovem jsme se utkali už na předchozím turnaji, kdy jsme prohráli,“ řekl opavský trenér Miroslav Tůma. „Poslední vzájemné měření sil bylo ale podstatně vyrovnanější.

O naší porážce 3:0 rozhodla lepší produktivita Slavie,“ podotkl trenér a dodal: „Hrálo se ve vynikající, férové atmosféře, o kterou se postarali rodiče hráčů obou týmů.“ Ve svém druhém vystoupení narazila Opava na Sokol Vysočany. Sestavu tohoto týmu tvořili převážně hráči pražské Slavie. „Tento duel nám vyšel. Na co jsme sáhli, to nám vyšlo a nakonec jsme vyhráli 3:0,“ liboval si Tůma.

Branky vstřelili Vrána, Suchopár a Kostera.

Následovalo klíčové utkání s Milovicemi. „Jak se nakonec ukázalo, byl to veledůležitý zápas vzhledem ke konečnému umístění,“ podotkl Miroslav Tůma. Ferram začal aktivně a v 5. minutě šel do vedení zásluhou Vrány. „Měli jsme i několik dalších gólovek, nastřelili jsme dvakrát tyč. Ovšem minutu před poločasem soupeř vyrovnal. Ve druhém poločase náš tlak pokračoval, ovšem bez gólového efektu.

Bohužel dvanáct vteřin před koncem vstřelily Milovice vítězný gól,“ popisoval třetí bitvu Tůma. „Tentokrát nevyhrál lepší, nýbrž šťastnější,“ doplnil smutným hlasem.

V předposledním utkání turnaje narazila Opava na pozdějšího mistra republiky FC Čelechovice na Hané, jehož kádr tvořili hráči Sigmy Olomouc a Prostějova. „Utkání nám vůbec nevyšlo. Náš mladý tým prostě nestačil,“ uznal Tůma.

V posledním duelu turnaje si Ferram poradil s Freedomem Trutnov, který porazil po gólech Suchopára a Kremera 2:0. „Nebylo to jednoduché střetnutí, ale my ho zvládli. Dokázali jsme si poradit s nebezpečnými brejky protivníka, ale na medailové umístění už toto vítězství nemělo vliv,“ poznamenal Tůma, který ale jinak celý šampionát chválil:

„Celé mistrovství mělo výbornou sportovní úroveň a ukázalo se, že má smysl pořádat podobné akce pro všechny žákovské kategorie. Nám chybělo trošku více štěstí a měli bychom medaili, i když celkové čtvrté místo je pro naše nejmladší mužstvo příslibem do budoucna, protože za rok můžeme hrát v této kategorii v nezměněné sestavě.“

Opavský trenér ocenil i rodiče hráčů: „Chtěl bych poděkovat našim hráčům za výborné výkony a rodičům, kteří se taky turnaje zúčastnili, za vynikající povzbuzování a atmosféru při našich zápasech.“

Za SK Ferram Opava nastoupili: Vyklický J. - Vrána J., Tůma J., Škulavík D., Suchopár B., Maloch M., Kremer P., Koschatzký T., Kovalčík M., Kostera D., Bujok M.