Trenéru Aleši Smolkovi se povedlo do klubu dotáhnout několik posil. Nejdůležitější bylo přivést nového gólmana.

„Na hostování z Baníku Ostrava máme Michala Košáka. Ten naposledy působil v Ludgeřovicích, kde však nedostával tolik příležitostí. Další akvizicí je René Benefi, jenž naposledy hrál v Dětmarovicích. Z Radvanic máme i Lukáše Stepka. Nedávno si ovšem přetrhl křížový vaz a půl roku bude mimo. Jinak se z hostování v Hradci nad Moravicí vrátil Tomáš Ptáčník,“ vyjmenovával Smolka.

Stává se zvykem, že markvartovický kormidelník v prvním kole naráží na jednoho a toho samého soupeře. „Utkáme se s Dolní Lhotou. V součtu se zápasy z působení v Ludgeřovicích s ní změřím síly asi popáté hned na úvod soutěže. Nevím jestli je to v losovacím lístku. Nedovedu si to vysvětlit,“ usmíval se.

Markvartovice se v uplynulém ročníku umístily v horním patře tabulky. „Chtěli bychom hrát do třetího místa. Před rokem jsme byli nováčky. Teď hodláme útočit na příčky nejvyšší,“ pokračoval Aleš Smolka.

S letní přípravou zatím panuje velká spokojenost. „Na rozdíl od té zimní jsem skutečně nadmíru spokojen. Předtím nás provázela neúčast hráčů, zranění a dotahování některých přestupů. Nyní jde všechno až podezřele hladce. Absolvovali jsme turnaje v Šilheřovicích a v Petřvaldě. Zvítězili jsme i v generálce se Záblatím,“ přidal pár postřehů markvartovický stratég.

„K favoritům soutěže budou patřit Darkovice, Dolní Lhota, Píšť a možná i Ostrava-Jih. Náš tým je hodně ofenzivní, kdežto vzadu nám to trochu vázne. Na hře v obraně musíme zapracovat anebo soupeře jednoduše přestřílet,“ uzavřel Aleš Smolka.

(dus)