Proč tomu tak je, zkusí zodpovědět píšťský útočník Martin Návrat. Rekonstrukce klubového zázemí je problém. Asi před dvěma lety to poznali ve Velkých Hošticích. Tým spadl na úplné dno a nyní navlas stejná situace doprovází také fotbalisty Píště.

„Rekonstruují se kabiny. Navíc jsme vůbec nechytli úvod soutěže. Nasbíraly se i nějaké červené karty. Pak už se to s námi táhlo,“ odůvodňoval Martin Návrat.

Tápalo celé mužstvo. Velká tíha zodpovědnosti tradičně ležela na největší postavě Píště, Ostříleném matadorovi se zkušenostmi i z Gambrinus ligy Marcelu Meleckém. „Už s námi strávil i minulou sezonu. Všichni soupeři ví, jak je pro tým důležitý. Když nehraje, jde výkon mužstva o dvacet či třicet procent dolů. Do některých utkání nemohl i vinou zranění naskočit. Nemáme tak široký kádr, abychom ho mohli zastoupit,“ pokračoval Návrat.

Píšť musí zapracovat na statistikách. Celkově za první polovinu této sezony nashromáždila pouze osm bodů. Obdržela třicet branek a jen třináct jich vstřelila. „Pata nás tlačí hlavně v obraně a útoku. Naše skóre je toho jasným důkazem. Jestli přijdou posily, se teprve ukáže,“ doplnil.

Ztráta na příčky zaručující záchranu není markantní, avšak Píšťští se o své setrvání v I. B třídě musí logicky obávat. „V tříbodovém systému se dá toto manko lehce minimalizovat či úplně vymazat. Nálada v týmu samozřejmě není kdovíjaká. Snad ji vylepší nové kabiny,“ vypichoval Martin Návrat.

„Máme strašně úzký kádr. V Píšti se musí hráči rozdělit mezi dvě mužstva. Áčko a béčko. Pokud se termín utkání kryje, nastane problém, protože je velmi těžké postavit dvě základní jedenáctky.“

Současné postavení Píště je pro znalce nižších fotbalových soutěží na Opavsku šokující. Celek, jenž třeba v uplynulém ročníku promlouval do postupových bojů, má rázem naprosto opačné starosti. „Snad se v prvním druhém jarním kole tým naladí na správnou vlnu. Uklidní se a odpoutá ode dna tabulky,“ doufal Martin Návrat.

Petr Dušek