Proti Uničovu ukázal, že je připraven se o místo na slunci rvát. Dal tři góly a měl i další šance. „Za góly jsem rád, ale jsme teprve na začátku přípravy,“ zůstává při zemi mladý fotbalista. Sám si dokáže spočítat, že v současné době má velkou možnost se do sestavy dostat.

„Odešel Tomáš Mrázek, s ním velká kvalita. Momentálně jsme tady na tento post tři. Jsem připraven se o místo v týmu porvat,“ zdůrazňuje Martin Neubert. Ještě před startem zimní přípravy situaci okolo něho monitoroval Frýdek-Místek, ambiciózní tým třetí ligy. Martin Neubert měl rozjetou sympaticky i letní přípravu, také mu to v jednom z úvodních zápasů střílelo, jenomže pak se zadřel a podzim strávil na lavičce nebo v béčku.

„Na začátku přípravy jsem se zranil a zpátky naskočil až týden před startem sezony. To samé bylo i za trenéra Horáka. Snad to bude teď lepší. Pokud budu zdravý, o místo se poperu,“ slibuje fotbalista, který jako malý začínal u trenéra Miroslava Bedricha v Kravařích.

Opavští zatím pracují na kondici a momentálně se nacházejí na soustředění na Horní Bečvě. „Je to náročné, ale jak se říká, je to nutné zlo, a bude se z něj těžit celé jaro,“ uzavírá s úsměvem Martin Neubert.