„Dobrý vstup do sezony se počítá, s výsledkem jsem spokojený,“ řekl po utkání trenér Hlučína Pavel Hajný. „Náš výkon ale nebyl dobrý,“ dodal.

Hlučínu patřilo úvodních dvacet minut, poté se ale z trávníku vytratili a více práce měl jeho gólman Hampel. „Přestali jsme úplně hrát,“ kroutil hlavou Hajný. Chmelík ani Kosák ale pasivitu Slezanů nepotrestali.

Pro druhý poločas udělal trenér Hajný jednu změnu v sestavě. Exhjihlavského Čížka nahradil Skřehot. Ve 48. minutě se dočkali diváci první branky. Po faulu na Přibyla kopali domácí penaltu a Leligdon mířil přesně. „Branka padla po naší hrubé chybě. Naši stopeři špatně rozehráli balon, přišli o ně a dopadlo, to jak dopadlo,“ hněval se trenér hlučínského týmu.

Tento inkasovaný gól hostům pomohl, navíc trenér Hajný poslal do hry Opice a ofenzívní síla Slezanů šla nahoru. V 61. minutě bylo vyrovnáno. Mozolovu střelu jeden z obránců tečoval a míč skončil za zády gólmana Matiáška. „Dokonce utkání jsme si vypracovali střelecké možnosti a nakonec jsme dočkali i branky,“ usmíval se Hajný.

Devět minut před koncem se nejdříve míč od Opice odrazil do sítě, ale vzápětí se balon chopil zkušený útočník znovu a zařídil hostům tři body.

Jihlava B – FC Hlučín 1:2 (0:0)
Branky:
48. Leligdon (penalta) – 61. Mozol. 81. Opic.
Hlučín: Hampel – V. Coufal, R. Coufal, Čelůstka, Štefek – Mucha, Košňovský, Čížek (46. Skřehot), Mozol – Hanus (55. Opic), Koubek (75. Ondrušík). Trenér Pavel Hajný