Při absenci vykartovaného Radima Derycha vyběhl k utkání proti Opavě s kapitánskou páskou čtyřiatřicetiletý vítkovický útočník Martin Prohászka. A bylo příznačné, že to bylo zrovna proti Opavě, tedy v utkání s týmem, ve kterém začala jeho prvoligová kariéra. Vždyť právě výkony v dresu Slezského FC mu vynesly angažmá ve Spartě a možnost zahrát si i prestižní Ligu mistrů.

Nebýt nepříjemného zranění, mohl by ligu hrát dodnes. Je tedy samozřejmé, že Opava je hluboko vryta v jeho srdci. „Samozřejmě, že Opava je tým, na který moc rád vzpomínám. Ale tentokrát to byl můj soupeř a snažil jsem se ho ze všech sil porazit. A nevyšlo to,“ řekl po utkání, ve kterém jeho Vítkovice ztratily vítězství až v nastaveném čase.

Nakonec se ale rozpovídal. „Je to můj srdeční tým. Právě tam jsem pronikl do velkého fotbalu a díky tomu jsem se potom mohl podívat i do větších klubů a zahrát si i evropské poháry. Stále jí fandím a fandil jsem jí vždycky, ať už jsem byl třeba ve Spartě nebo Jakubčovicích. Určitě bych byl rád, kdyby se Opava vrátila do ligy,“ vyznal se Prohászka, který ze současného týmu příliš hráčů osobně nezná.

„Mužstvo se za tu dobu, kdy v něm nejsem, samozřejmě skoro kompletně obměnilo. Z dob svého působení znám akorát Honzu Pejšu. Přeji mu hodně úspěchů a byl bych rád, aby se zase dostali nahoru. Opava je fotbalové město a první ligu by si zasloužila. Hlavně ti fanoušci tam byli vždycky fantastičtí,“ řekl vytáhlý útočník.

Slezský tým nemá za sebou zrovna nejlepší vstup do jarní části soutěže. Na vlastním hřišti už dvakrát prohrál, s vítězstvím počítal i ve Vítkovicích, kde ale mohl být nakonec rád za remízu. Naštěstí klopýtají i konkurenti, takže bod z Ostravy vrátil mužstvo do čela tabulky. Otázka ale zní, zda by Opava uspěla i v první lize.

„To je těžké říct. Přeji jim to, ale teď po tom zápase se mi o tom těžko mluví. Příliš toho tady u nás neukázali, a kdybychom nepřestali hrát, museli bychom je porazit,“ nedokázal bezprostředně po pátečním utkání dostat zápas z hlavy vítkovický kapitán. „Dostali jsme gól v poslední minutě. Někdo by mohl říct, že je to smůla. Ale tak to není, protože jsme si to přivodili sami. Přestali jsme druhou půlku hrát a jen jsme nakopávali. Vůbec se mi o tom zápase nechce mluvit. Bude trvat dlouho, než to ze sebe dostanu,“ dodal Martin Prohászka, který vedle Opavy a Vítkovic působil ještě ve Spartě, Baníku, Žižkově a Jakubčovicích.