Svůj návrat do Opavy bral tak svým způsobem i jako vysvobození. Metelka pomohl Slezskému FC k vzestupu do vyšších pater, což nezůstalo bez odezvy. „Chtěl bych v Opavě pokračovat. Záleží, jak se dohodnou kluby,“ řekl bez váhání Deníku osmadvacetiletý fotbalista.

Jak to tedy s vámi vypadá? V jakém klubu budete na jaře hrát?

Existují dvě možnosti. Vzhledem k tomu, že jsem během této sezony nastoupil za dva klubu, mohu hrát pouze v Opavě nebo za Baník. Jinde to na jaře již nepůjde. Zatím jen vím, že mé hostování v Opavě končí patnáctého ledna.

A kdyby záleželo čistě na vás?

Uvidíme, co řekne vedení Baníku. Podle posledních zpráv mají do Ostravy přijít noví hráči. Věřím, že mě Ostrava uvolní a já budu moci pokračovat v Opavě. Je to mé přání, ale jak říkám, záleží na domluvě obou klubů.

Příchod do Opavy nebyl zrovna idylický, klubu se nedařilo, navíc žádným tajemstvím nebyly ani vaše problémy s fanoušky…

Je pravda, že klukům se nedařilo. Staronové angažmá jsem začal porážkou na HFK Olomouc. Přišly neúspěchy na Dukle a ve Vítkovicích, navíc mne trápilo svalové zranění, což bylo ze všeho nejhorší. Naštěstí přišel zlom, tým prokázal svou vnitřní sílu. Šli jsme nahoru, jak herně, tak i výsledkově. Myslím si, že naše forma gradovala v zápase s rezervou Sparty. Toto utkání se nám opravdu povedlo. A co se týče fanoušků. Určité věci jsme si vyříkali, a tím bych to ukončil a nechtěl se k tomu vracet.

Před příchodem do Opavy jste toho příliš nenahrál. Bylo těžké se dostat opět do zápasového rytmu?

Je mi osmadvacet, vím, co potřebuji. Je ale pravda, že zápasová praxe mi chyběla.V Baníku jsem v poslední době nehrál. Zápasy za třetiligové béčko nikomu moc nedají. S přibývajícími zápasy v Opavě jsem se ale cítil lépe a lépe. Už nyní se těším na zimní přípravu, věřím, že jaro bude i z mé strany povedenější.

Opavský kádr má rozhodně na víc než na současné sedmé místo…

To je pravda. Chceme jít na jaře nahoru. Hodně napoví první dva zápasy, kdy jedeme do Hradce Králové a Jihlavy. Pokud v nich uhrajeme alespoň čtyři body, jsme zpátky ve hře o špici.

Váš současný kouč Radek Látal byl ještě nedávno vaším spoluhráčem. Jak spolu vůbec komunikujete?

(usměje se) Už jsem někde četl, že s tím mám problémy, že mu někdy tykám, jindy zase vykám. Ne, ale teď vážně v kabině mu vykám, mimo hřiště tykám. Přece jen jsme bývalí spoluhráči, tak v tom není nic neobvyklého.

Opava má teď měsíc volna… Budete odpočívat?

Někteří kluci si vzali s sebou domů sporttestry, já byl mezi nimi. Určitě doma ležet nebudu. Zajdu si zaběhat a také do posilovny.

A na nějakém vánočním turnaji vás fanoušci uvidí?

Nějaké pozvánky jsem dostal. Ale všechny odmítl. Mám dvě děti, chci se věnovat hlavně rodině.