Odchovanec Slezského FC Opava, kde byl dokonce loni na půlročním hostování, tak odchází do slovinského klubu Rudar Velenje zdarma. Podle hráčova agenta Milana Martinoviče uzavřel se čtvrtým týmem slovinské ligy kontrakt na rok a půl.

Defenzivní středopolař se byl ve Velenje ukázat ještě před Vánocemi. Na testech zaujal a po několikatýdenním jednání dostal nakonec nový kontrakt do konce příští sezony.

„Na obou stranách panuje spokojenost. Frantovi se líbí klub i město. Rudar je navíc čtvrtý a na jaře může bojovat o účast v Evropském poháru,“ řekl Martinovič. Metelka měl i jiné varianty. Ještě před Velenje ho zkoušela polská Bytom, agent pro něj měl rovněž nabídku z jednoho čínského klubu.

„Poláci ale neustále měnili názory. Deklarovali jiné podmínky, než pak nabídli,“ poznamenal Martinovič, který dokonce jednal o možnosti odchodu do Číny. „Tohle angažmá ale bylo komplikovanější i s ohledem na velkou dálku od domova. Franta Metelka sám preferoval Velenje, kde se mu opravdu líbilo,“ řekl Martinovič.

Opavský odchovanec odchází na své první zahraniční angažmá s bilancí 156 prvoligových zápasů a 10 gólů. Poslední tři ligové ročníky strávil v Ostravě, v jejímž dresu vyhrál i Český pohár. Právě ve finálovém utkání se Slováckem vsítil v Olomouci Metelka zřejmě svůj životní gól.

ČTK, Aleš Uher