První život fotbalu ve Strahovicích vdechli místní nadšenci Josef Halfar, Pavel Slavík, Jiří Baštář a František Obrusník. Stalo se tak před osmdesáti lety. Podle dostupných informací byla v roce 1932 uskutečněna tzv. „sportovní slavnost“, která v pozměněné podobě vydržela až dodnes.

Místní fotbalový klub patřil k pravidelným účastníkům soutěží v rámci okresu. Převážně zde fungovala družstva mužů, dorostu a žáků. Dorostu se dokonce podařilo v letech 1984 až 1986 hrát dvě sezóny v krajské soutěži. Největších úspěchů u mužů klub zaznamenal v letech 1991 až 1994, kdy hrál I.A třídu a hned v první sezóně skončili na čtvrtém místě.

Euforie fanoušků byla tak veliká, že k venkovním zápasům musel jezdit autobus tzv. harmonika, aby bylo umožněno všem se dopravit k zápasu. Po těchto úspěšných letech následoval pád, sestup do I.B třídy a následně až do okresního přeboru.

Na lepší časy se začalo v klubu, který vychoval střelce první historické branky Opavy v nejvyšší soutěži Radka Praska, blýskat v roce 2004. To tým slavil postup do I.B třídy. A to nebylo vše. O čtyři roky později šlo mužstvo pod vedením dlouholetých trenérů Milana Nevřely a Josefa Dombka ještě výše, bohužel v I.A třídě se udrželo jen rok. Ve Strahovicích funguje i béčko dospělých, které předloni pod vedením Michala Kramného postoupilo do okresní trojky.

Klub těží převážně ze svých odchovanců. Práce s mládeží patří mezi hlavní priority. A toto je vidět i na dosažených výsledcích, kdy dorostenci, které vede zkušený trenér Leo Malchárek, hrají špičku okresní soutěže a v minulosti tuto soutěž i vyhráli. U žáků je již dlouhodobě trenérská dvojice Daniel Beneš a Petr Lhotský, pod jejichž vedením žáci před dvěma lety vydobyli prvenství v okresní soutěži a v následujících dvou letech skončili v okresním přeboru na 1. resp. 2. místě.

I nejmenší děti mají zastoupení ve svých soutěžích, kdy tzv. mini žáci hrají systémem 4+1 a jejich trenér p. Hanzlík a všichni rodiče z nich mají určitě radost. V uplynulém desetiletí došlo ke zvelebení fotbalového areálu, především pak k položení dlažby na venkovní posezení a následnému vybudování zastřešení pro cca 150 osob.

Rovněž byl za pomocí nových technologií zkvalitněn trávník, o který se stará Pavel Obrusník. Součástí areálu je i hospoda a kavárna.

Program slavností ve znamení fotbalu

Strahovické oslavy budou rozloženy do tří dnů a samozřejmě budou hlavně ve znamení fotbalu. Už v pátek je pro diváky připravena pořádná lahůdka. „Odehraje se utkání starých gard mezi Dolním Benešovem a Kaučukem Opava. Společně s bráchou Milanem jsme byli součástí benešovského týmu, který postupoval z krajského přeboru a právě tento výběr bude proti bývalým ligovým fotbalistům Opavy hrát,“ přibližuje předseda strahovického Meteoru Radek Nevřela.

V poločase tohoto utkání své umění předvedou minižáci. V dresu Opavy by měli nastoupit Prasek, Axmann, Orel, Grussmann, Hellebrand, Devátý, Kolínek, Černín nebo Proházska. Večer zakončí karneval pod taktovkou DJ Ambrože. „Zhruba ve 22.00 se mohou diváci těšit na vystoupení skupiny TEAM revival,“ doplnil Nevřela.

V sobotu se odehraje zápas rezervního týmu, svůj prostor dostanou i žáci. Chybět nebude opět karneval, tenkrát bude diváky bavit kravařská skupina Drive. V neděli budou oslavy gradovat. Započnou už v 9.30, kdy proběhne v areálu hřiště slavnostní mše a krátké zhodnocení uplynulého desetiletí.

„V odpoledních hodinách budou sehrána utkání tzv. Turnaje čtyř mezi Chuchelnou a Bolaticemi a naším A-mužstvem s Kobeřicemi. Hlavní zápas obstará od 17.30 Dolní Benešov v. Hradec nad Moravicí,“ doplnil výčet bohatého programu Nevřela.