O vítězství zeleno-bílých rozhodl vlastní gól a neodpískání penalty v poslední minutě za faul na Šultese. „Jsme hodně zklamaní, minimálně na bod jsme měli,“ krčil po utkání rameny opavský stoper Radek Mezlík.

I on, stejně jako jeho spoluhráči, cítil velkou křivdu. Faul na Šultese v poslední minutě byl evidentní. „Zpátky to už nevezme. Stalo se,“ mávl rukou, vědom si toho, že výkon arbitra po zápase komentovat nemůže.

Klokani byli před utkáním favoritem, na hřišti to ale tak nevypadalo. „Začátek nám nevyšel. Dali jsme si vlastní gól, a tím domácí uklidnili,“ vracel se k zápasu Mezlík a pokračoval: „Kopali standardku a míč se šťastně odrazil od hlavy Petra Cigánka do sítě.“

Slezané se začali v dalším průběhu zvedat, jejich hra šla nahoru, jenomže gólový efekt nepřišel. „Vůbec nás nepřehráli, naopak my jsme se dostávali na dostřel branky, gól se nám vstřelit nepodařilo. Náš výkon byl lepší, než ten proti Slovácku,“ podotkl Radek Mezlík.

Klokany opět přišla podpořit vysoká divácká návštěva. „Atmosféra byla dobrá, ale ne taková jako před dvěma lety. Možná to bylo i tím, že jsme měli více ze hry, což domácí fanoušky zaskočilo a byly pasáže, kdy je nebylo slyšet,“ všiml si opavský fotbalista.

Po Slovácku a pražské Bohemce čeká v sobotu na Slezany další těžký soupeř v podobě Hradce Králové. „Musíme si v týdnu vyčistit hlavu a připravit se dobře na Hradec. Po něm nás čeká doma Jihlava a oba tyto duely musíme vyhrát,“ zdůraznil Radek Mezlík.