Opavské čeká přímý souboj o první místo s Hradcem Králové, pětadvacetiletý zadák to ale tak rozhodně nevnímá. „Hraje první s druhým, ale na druhou stranu máme teprve čtvrté kolo, je před námi celá řada zápasů a za tři týdny může být klidně vše úplně jinak,“ podotkl Radek Mezlík a pokračoval: „Nám se povedlo utkání v Ústí. Před námi tak nyní stojí jasný cíl, tři body z venku musíme potvrdit. Vzhledem k formě Hradce se dá očekávat dobrý fotbal.“

Hradecký tým během tří podzimních zápasů neztratil ani bod. „Hrají na tři obránce, proto my musíme hru roztáhnout a hrát po křídlech. Naopak je zapotřebí si pohlídat střed hřiště,“ řekl něco k možné taktice na dnešního soupeře Mezlík. Stejně jako jeho, tak i spoluhráče trochu straší utkání z jarní části, ve kterém Opavští přišli o tříbrankové vedení a nakonec mohli i prohrát.

„Během týdenní přípravy jsme se k tomuto utkání vraceli. Hradec nakopl gól do šatny a pak už to jelo. Ve vzduchu visel i čtvrtý gól. Myslím si, že takové zápasy se ale hrají jednou za několik let,“ poznamenal Radek Mezlík. V neděli na hřišti Ústí nad Labem letos poprvé oblékl opavský dres a už se těší na opavské diváky.

„Jak jsem již říkal, očekávám, že se bude hrát dobrý fotbal a přijde hodně lidí, já se osobně na utkání hodně těším,“ přiznal pětadvacetiletý fotbalista a k sehranosti zadních řad Slezského FC řekl: „S Radkem Víškem a Honzou Pejšou jsme takhle hráli i jaře. Novicem je akorát Milan Matula, který se rychle adaptoval. Ve hře obrany žádný problém nevidím.“

 

Chalupáři zvou na Hradec

Početná divácká návštěva a skvělá atmosféra se dnes očekává v opavském hledišti, což očekává i šéf opavského fanklubu Kamil Lindovský. „Utkání druhé fotbalové ligy mezi Slezským FC Opava a FC Hradcem Králové, které bude zároveň bojem o první příčku v tabulce, slibuje tedy velmi kvalitní souboj. Naše mužstvo je již od počátku jara ve velice dobré formě, takže si všichni opavští příznivci přejí pouze jediné, výhru. Díky atraktivitě tohoto zápasu a dobrým předchozím výsledkům se dá očekávat také vysoká návštěva, kterou ze srdce vše hráčům i vedení přeji,“ vzkázal šéf opavského fanklubu Kamil Lindovský a pokračoval: „Ale také bych chtěl všem fanouškům připomenout, že zápasy jsou atraktivní nejen při boji o lídra ligy. Také ostatní zápasy jsou velmi důležité a mnohdy kvalitnější a cesta do Městských sadů má smysl i při předchozích neúspěších týmu.“ Na závěr pak ještě něco uvedl na adresu fanouškům soupeře: „Opět jako při minulém zápase můžeme očekávat účast hradeckých fandů, ale výjimečný incident nad hanlivým transparentem rozčilených Opavanů v hostujícím kotli se už jistě opakovat nebude. Věřím, že skvělé opavské publikum požene své hráče k dalšímu vítězství tak, jak jsme zvyklí.“ (rob)

 

Jan Nezmar: O vítězství Opavy nepochybuji

Podle slov kapitána prvoligového Liberce budou v sobotu večer opavští fotbalisté vévodit druhé lize. Hlavnický rodák o vítězství Slezanů nepochybuje. „V Opavě se fotbal konsolidoval, dělají ho dobře. Do soutěže vstoupili velmi dobře, což Hradec také, ale pro opavské hovoří domácí prostředí,“ zdůraznil Jan Nezmar. O opavském fotbale má podrobné informace, a to hlavně od svého libereckého spoluhráče Milana Matuly. „S Milanem jsme situaci v Opavě probírali. Sám říkal, že mužstvo má potenciál a odhodlání něčeho dosáhnout,“ pokračoval Nezmar, který má v příchodu mladého zadáka do Slezska prsty. „Milanovi jsem Opavu doporučil. Nyní pravidelně hraje, naopak v Liberci by se ve velké konkurenci obtížně prosazoval. Na jeho hostování vydělal jak Milan, tak Opava,“ zakončil liberecký útočník. (rob)