„V nejbližší době se chystám sledovat velké množství hráčů,“ prozrazuje kouč fotbalové reprezentace.

Ještě vám v hlavě běhá vzpomínka na prohraný zápas v Chorvatsku?

Dostali jsme lekci z produktivity. Udělali jsme velké množství chyb v defenzivě. Nebylo to o tom, že nás soupeř válcoval. V některých aspektech hry jsme byli lepší. Jako držení míče, střely. Zápas jsme si prohráli sami.

Ve středu se v rámci Ligy mistrů představila Barcelona, jejíž styl je velmi podobný hře španělského národního týmu, proti Arsenalu. Prohrála, přesto soupeře v určitých fázích přehrávala. Sledoval jste tento zápas?

Samozřejmě. Sleduju Barcelonu pravidelně. Hraje překrásný fotbal. I v Londýně hráli vynikajícím způsobem. Myslím si, že mohli vyhrát první půli daleko větším rozdílem. Tu druhou malinko podcenili a doplatili na to.

A co říkáte na to, že znovu nenastoupil v dresu „Kanonýrů“ Tomáš Rosický?

To, že Tomáš nenastupuje, je nepříjemné hlavně pro něj. Pro mě osobně není problém, když bude nastupovat ob jeden zápas. I v tom případě s ním počítám. Ale on se situací určitě spokojený není.

V posledních týdnech v evropských soutěžích září hráči jako Kozák z Lazia či Morávek z K´lauternu. Neuvažujete o jejich povolání do národního týmu?

Sleduju ty tyhle hráče a nejenom tyhle dva. Je tam třeba i Hloušek z K´lauternu. Pojedu se na ně podívat. V neděli se chystám na Kozáka, jehož Lazio hraje s Bari. Je to buldoček, hra s ním bolí, navíc se prosazuje v koncovce. Chystám se ale i na K´lautern. Chci vidět Baroše. Je toho hodně.

V případě Kozáka či Morávka se jedná o hráče, kteří nastupují i za reprezentaci do jednadvaceti let. Jaká je dohoda mezi vámi a trenérem Dovalilem v případě uvolňování těchto hráčů pro účely A týmu?

Domluva je taková, že máme jednoznačně přednost.