Skóre otevřel již v deváté minutě Jan Šisler. Dobal rozehrával přímák, ale místo centru do vápna posunul balon na svého parťáka ze středové řady. Ten stál v ose hřiště a z dobrých třiceti metrů poslal balon s přispěním tyče za záda Oty Nováka.

„Trefil to přesně k tyči. S tím se nedá dělat nic. Možná, že kdyby někdo rychleji vystoupil proti němu…,“ zkoušel odhadnout záložník Opavy Michal Gonda. A byl to právě on, kdo se nedlouho potom postaral o vyrovnání. Skoro dva tisíce diváků byly v tu chvíli přítomny krásné fotbalové akci.

„Viděl jsem, že jde kolmice na Klesniča (Zdeněk Klesnil – pozn. red.). Hodil mi to šajtlí. Přede mnou stál bek. Naznačil jsem, že si to dám do strany, otočil se a vystřelil. Naštěstí to tam spadlo,“ zavzpomínal.

Proti Čáslavi se čekaly tři body. Místo toho je jen jeden. „Není to zrovna vydařený výsledek. Dostali jsme rychlý gól, kdy se balon odrazil od tyčky. Pak náš celek sice vyrovnal, ale těžko pronikal do čáslavské šestnáctky. Chtěli jsme vyhrát, ovšem nestalo se tak,“ pokračoval Gonda.

Slezský FC je na druholigovém bojišti remízovým králem. Tabulka hovoří jasně. V této kolonce má Opava osm křížků. Po víkendu přibude devátý. Z jara je odehraných pět kol a žluto-modří remizovali už potřetí. V zápase s tehdy vedoucím Ústím nad Labem to byl zisk. Minulý týden v Třinci asi spravedlivé vyjádření průběhu zápasu. S Čáslaví si však Slezané neměli dovolit zaváhat.

„Je třeba se více tlačit dopředu. Myslím si, že nemáme tolik vyložených šancí, kolik by jich mělo být,“ podotkl rychlonohý Slovák v opavských službách.

A ještě jeden statistický údaj. Vyjma souboje s Vítkovicemi Opava ve všech jarních utkáních inkasovala jako první. Šislerův gól tuto bilanci jenom potvrdil. „Je to pravda. Začneme hrát vždy až po tom, co dostaneme gól. Na tomhle musíme zapracovat,“ bere na vědomí Michal Gonda a rezolutně odmítá, že by došlo k podcenění soupeře.

Čáslav totiž ještě loni hrála famózně. Vybojovala si postup, ale práva na naši nejvyšší soutěž nakonec prodala Slovácku. V této sezoně se však přichytila u opačného pólu tabulky a bojuje o přežití.

„Čáslav jsme nepodcenili. Některý začátek zápasu vyjde a některý zase ne. Kvůli inkasovanému gólu to dneska opět byla ta druhá varianta,“ uzavřel.

Martin Uvíra: Byla to zbytečná ztráta dvou bodů

Stadion v Městských sadech v sobotu opět ožil fotbalem. Jarní počasí a příslib utkání druhé ligy mezi Slezským FC a Čáslaví přivábil do ochozů skoro dva tisíce diváků. Podobně jako minulý týden v Třinci však z toho opět byla jen remíza 1:1.

Hosté letos rozhodně nepatří k druholigové elitě. Loni tomu sice bylo obráceně, jenže tým oslabily odchody některých opor a v tomto ročníku to spíš vypadá na boj o záchranu. I díky těmto skutečnostem se do domácího výběru vkládala velká očekávání.

„Chtěli jsme vyhrát. Nic jiného jsme si ani nepřipouštěli. Pro Čáslav je bod plusový. Z našeho pohledu se jedná o dvoubodovou ztrátu, protože na domácím hřišti musíme vítězit. Zvlášť s týmy, které jsou v tabulce až pod námi,“ vysvětloval obránce Slezanů Martin Uvíra a ještě dodal:

„Čáslav neměla vůbec žádnou šanci a dala gól z naší chyby, kdy jsme při jejich standardní situaci nepokryli hráče. Oni si to rozehráli a šťastnou střelou o našeho brankáře a tyčku se dostali do vedení. Po vyrovnání jsme byli dle mého názoru lepší, ale prostě další gól se již přidat nepodařilo.“

Šislerova branka z deváté minuty byla skutečně parádní. Po Dobalově rozehrávce vypálil z hranice třiceti metrů a balon se nakonec zatřepetal v síti. „Šisler to asi dalších deset let zase netrefí, protože to bylo zdálky. Míč šel navíc od tyčky. Asi hraje roli i naše smůla. Ostatním týmům by se možná odrazil ven,“ usuzoval.

Družina trenéra Jaroslava Horáka tak opět a znovu dojela na stejný nešvar. Už počtvrté z pěti jarních kol inkasovala jako první. „Vždycky dostaneme rychlý, hloupý gól. Ať už dneska, v Třinci nebo Sokolově jsme obdrželi branku po střele zdálky. Ve všech případech to bylo trefeno přesně k tyči. Těžko říci, jestli smůla… Hráče jsme nepokryli,“ komentoval hráč oblékající dres s číslem pět.

Slezský FC mohl vyrovnat vzápětí. Milan Halaška byl podle rozhodčího faulován v čáslavském vápně, sudí Býma ponechal výhodu a Zdeněk Klesnil pak vystřelil kousek vedle. Pro Opavu by se však asi nejlepším řešením stal pokutový kop.

„Penalta se pískat dala, ale na druhou stranu si myslím, že Milan mohl spadnout dřív, protože stále postupoval s balonem a šli na něj dva hráči, kteří ho vzali do presu. Pokutový kop by byl určitě lepší, protože před Zdenou stáli dva nebo tři fotbalisté Čáslavi, což je vždy těžké propálit,“ soudil dále Uvíra.

Gondovi se ovšem ještě v prvním poločase povedlo vyrovnat. Evidentně šlo rozpoznat, že jeho trefa tým nakopla. „Měli jsme více ze hry a hráli to, co potřebovali. Mysleli jsme, že se dostaneme do vedení a nějaké příležitosti si k tomu náš celek vytvořil. K úspěšnému zakončení ovšem pokaždé chyběl kousíček,“ podotkl.

Jak již bylo řečeno, SFC sice jen remizoval, ale musí jít dál. Už tento pátek ho v Praze na Julisce čeká Dukla. „Je to hratelný tým. Chceme venku vyhrát a uděláme všechno pro to, abychom získali tři body,“ zmínil se na závěr Martin Uvíra.

Petr Dušek