Po utkání mu ale příliš do řeči nebylo. Slezané nedali Spartě ani čuchnout a fotbalový tým z Letné se do hlavního města vracel bez bodu.

„Utkání se mi nehodnotí příliš dobře. Opava byla ve všech směrech lepší. Byla agresivnější, aktivnější a důraznější, prostě nás jasně od prvních minut přehrávala,“ konstatoval pro Letenské krutou realitu jeden z trenérů Michal Horňák.

Jak to tak zatím vypadá, tak pro něj není opavský stadion zrovna nejlepší destinací. Loni ještě jako kouč Čáslavi si ze Slezska odvezl pětku, nyní to byla trojka.

„Vypadá to, že opavský stadion není pro mě zrovna šťastným místem. Já ale věřím, že se to zlomí a třeba příště tady se svým týmem uspěji,“ míní Horňák. Sparta neodehrála v Opavě zrovna povedené utkání. Nepomohly jí ani posily z áčka: Libor Došek se Štěpánem Kučerou.

„Chtěli jsme ve druhém poločase hrát na tři útočníky, bohužel přišlo zranění a naše plány byly znemožněny. A co se týče Doška? No popravdě my jsme byli schopni využít jeho dispozic. Nedostal ani jeden balon, který potřebuje,“ řekl Michal Horňák, pro kterého byl zápas zvláštní v jedné věci, a to, že v Opavě končil svou prvoligovou kariéru.

Byť ve Slezsku působil pouze rok, fanoušci na něj nezapomněli a před zápasem skandovali jeho jméno. Samotný Horňák se navíc v týdnu hecoval s fanouškem Džekym, před zápasem se dokonce potkali.

„Jo, Džeky, to je velký fanoušek. Říkal mi, že Opava vyhraje, musím mu dát za pravdu. Dnes byla jasně lepší,“ řekl Horňák, jenž stále ještě fotbal aktivně hraje.

„Společně s Horstem Sieglem a Zdeňkem Svobodou chodíme ve volném čase kopat divizi za Votice. Můžu říci, že to je dobrý relax. Člověk si zakope pro radost, a vyčistí si tak hlavu,“ zakončil Michal Horňák.