Pro ně se stal zkušený gólman nepohodlným a všechny jeho dobré služby, které klubu odvedl, byly rázem zapomenuty. Těsně před Vánocemi dostal totiž nečekaného padáka.

„Nemá smysl sedět doma a brečet,“ komentuje svůj předčasný konec Michal Kosmál. „V Hlučíně se řada věcí změnila. Za chod klubu zodpovídá Slavia a ta rozhodla, jak rozhodla. Mně se tak otevírá nová budoucnost,“ poznamenala ještě nedávno hlučínská opora.

V Hlučíně strávil dlouhých pět let. Pokud nebyl zraněný, do zápasů nastupoval z postu brankářské jedničky, jako trenér se navíc věnoval mládeži. „Myslím si, že jsem Hlučínu odvedl dobrou práci, za kterou se nemusím stydět. Život jde dál a i takový dokáže být někdy fotbal,“ pokrčil rameny pětatřicetiletý gólman.

O své další budoucnosti ještě jasno nemá. „Nyní si chci užít dovolenou a věnovat se naplno rodině. Dovolil jsem si ten luxus a celé dva týdny nic nedělám,“ pousmál se Michal Kosmál, který kromě Hlučína prošel také Opavou a Kunovicemi.

V Hlučíně dostal výpověď, přípravu na novou sezonu tak začne individuálně čtvrtého ledna. „Už mezi svátky proběhly nějaké telefonáty o mém případném angažmá, intenzivněji to ale začnu řešit až po Novém roce,“ přiznal Kosmál.

Ke svému případnému dalšímu angažmá řekl: „Vím že hrát nebudu věčně, chci se zaměřit na něco dlouhodobějšího, to znamená i práci. Jít někde třeba chytat jenom na rok mi nic neřeší. Každopádně chytat ale ještě chci, tedy pokud mi to zdraví dovolí.“

Nelákalo by ho ani angažmá v cizině, jaké třeba měl Martin Hanus na Maltě. „Tohle není můj případ. Jsem fixovaný na rodinu, mám dvojčata, která půjdou do školy. Rozhodně nikde daleko nechci jít. Možná chodit někde na víkend hrát do Rakouska a v týdnu pracovat doma, to by mi vyhovovalo,“ nechal se slyšet zkušený gólman.

Není ani žádným tajemstvím, že zájem o jeho služby měla v létě i Opava. „S panem Hadamczikem se znám dlouhá léta, nějakým způsobem se respektujeme. Uvidíme, jak vše dopadne, jsem Opavák a opavský fotbal je mi blízký amě osobně práce u mládeže baví,“ uzavřel Michal Kosmál.