„Dnes to byla zbytečná prohra,“ litoval po nedělní porážce 1:2. „Hosté měli větší chuť po vítězství, naopak náš výkon byl hodně nezodpovědný,“ shrnul příčiny neúspěchu.

Po svém nečekaném konci v Hlučíně se tak po dlouhé době opět objevil mezi tyčemi. „Jsem rád za šanci. I když jsme prohráli, já si to v brance užíval, a to i přesto, že umělá tráva mi moc nesedí,“ pousmál se šestatřicetiletý brankář.

Jeho hlavní náplní v opavském klubu je příprava malých brankářů. „Mohu říci, že mě tohle naplňuje. Beru to jako koníček, který mě živí. K trénovaní jsem přičichl již v Kunovicích, v Hlučíně jsem se tomu věnoval celých pět let. Udělal jsem si i trenérskou licenci A,“ doplnil brankář, který naposledy působil v druholigovém Hlučíně.

Ve volném čase sleduje i výkony opavského áčka. „Opavě se příliš nedaří, doplácí na neproměněné šance a s tím se do hry vkrádá nervozita. Momentálně v týmu chybí osobnost, která by na hřišti ostatní strhla. Navíc je na ně vyvíjen tlak i od fanoušků, v tom je opavské prostředí specifické,“ míní Michal Kosmál.

„Já ale věřím, že kluci to zvládnou. Druhá liga zde patří,“ doplňuje vzápětí.

Jeho bývalý klub Hlučín, kterým byl před startem jara odepisován, se nečekaně zvedl. „Samého mě to překvapilo. Kádr doznal v zimě několika změn, trenér Daněk dokázal tým nakopnout a hráči se stmelili. Hodně jim pomohlo vítězství nad Ústím, a pak i to v Opavě,“ podotkl současný kouč malých gólmanů Slezského FC.

K tomu, zda ještě cítí nějakou zášť vůči tomu, jak se k němu v Hlučíně zachovali, řekl: „Necítím. Dobře jsem věděl, že má kariéra se pomalu chýlí ke konci, oni mi ji jen urychlili. Jen mě štve, že nikdo nepřišel, nepodal mi ruku. A to se nevztahuje jen k mé osobě,“ uzavřel Michal Kosmál.