„Myslím si, že letošní sezona se nám v Hradci povedla. Umístění v horní polovině tabulky je více než dobré,“ podotkl hradecký záložník. „Odehráli jsme řadu dobrých utkání. Ale bylo vidět, že týmy jako Lískovec, Petrovice nebo Nový Jičín jsou o kus dál. Stačí se podívat na jejich soupisky,“ poznamenal Michal Schreier.

Ví, o čem mluví, vždyť takový Lískovec má ve svém středu borce, kteří hráli i první ligu. Takový Holý, Chlebek nebo Broulík dokonce kopali za Opavu. Nový Jičín má pro změnu ve svém středu borce typu Žemlíka či Hejdůška. Černoch dokonce oblékal dres pražské Slavie.

„V posledním kole jsme hráli s Lískovcem. Kluci to hráli zkušenostmi. Každá jejich akce byla nebezpečná, hlavně standardní situace byly jejich silnou zbraní,“ vyjmenovává bývalý fotbalista ostravského Baníku a Opavy.

Ovšem ani hradecké mužstvo není týmem žádných nazdárků. Během sezony, ale v jarní části, bavilo diváky ofenzivním fotbalem. „Mužstvo bylo v zimě vhodně a hlavně citlivě doplněno. Přišel Filip Štybar s Honzou Stanovským, oba skvěle zapadli. Škoda jen, že jsme inkasovali řadu zbytečných gólů. V některých duelech jsme zaplatili nováčkovskou daň,“ ohlíží se zpětně bývalý mládežnický reprezentant.

On sám se v podzimní části pořádně trápil. Hodně jej limitovalo svalové zranění, chtěl být brzy na trávníku, a tím trpěla jeho léčba. „Mohu si za to sám. Pořádně jsem se trápil a zimní pauzu jsem bral jako velké vysvobození,“ přiznává špílmachr Štěpánova souboru.

Jaro už bylo v jeho podání zcela jiné. Nastupoval pravidelně a byl hlavním mozkem ofenzivy. „Jaro už bylo v pohodě, cítil jsem se dobře a myslím si, že jsme produkovali i atraktivní fotbal pro diváky,“ míní Michal Schreier.

Nyní mají fotbalisté krátkou přestávku před letním drilem a Hradec čeká sezona číslo dvě v krajském přeboru. „Uvidíme, jakou podobu bude mít náš kádr. Byla by ale škoda, kdyby se rozpadl. Utvořila se zde skvělá parta, která táhne za jeden provaz. A i po fotbalové stránce jsou zde velmi kvalitní kluci,“ pochvaluje si bývalý hráč Opavy, Hlučína, Dolního Benešova, Bohuslavic a Města Albrechtic.

„Věřím, že i v nadcházející sezoně budeme hrát vrch tabulky a třeba se můžeme pokusit i o postup do divize,“ pousmál se rodák z Kylešovic.

Ještě před pár lety se Michal Schreier chtěl fotbalem živit, nyní své cíle přehodnotil. „Vystudoval jsem vysokou školu a v Ostravě jsem získal místo učitele. Navíc v Hradci jsem spokojený,“ uvedl technicky dobře vybavený záložník.

Neuvažuje ani o tom, že by vyzkoušel třeba angažmá v Rakousku. „Uvidíme po sezoně. Pokud budou mít v Hradci o mé služby zájem i nadále, rád zůstanu, pokud ne, půjdu jinam. Takový už je fotbalový život,“ usmál se odchovanec opavského fotbalu.

Poslední otázka krátkého povídání směřovala právě k jeho mateřskému klubu. Slezský FC totiž nečekaně v letošní sezoně spadl do MSFL „V Opavě sice již dlouho nejsem, ale to, co se stalo, mě mrzí. Nechci nikoho soudit, tento neúspěch si musí v Opavě vyhodnotit sami, ale každopádně, aby klub s tak skvělým zázemím, fanoušky a stadionem hrál MSFL, je dosti smutné.

Věřím, že za rok bude Opava opět druholigová, protože tento klub patří rozhodně do první ligy,“ uzavřel Schreier.