„Těžký zápas, měli jsme tam nějaké šance, ale gól jsme vstřelili jediný. Říkám, dnes šlo rozhodně o vydřené vítězství a to mohl ještě přijít někdo z áčka Sparty,“ započal hodnocení zápasu univerzál Michal Vyskočil. a dodal: „My jsme se však chystali na Spartu B a připravili jsme se asi dobře, když jsme vyhráli.“

Právě Vyskočil prověřil obranné řady Sparťanů po dvaceti minutách hry, kdy se po velkém závaru před letenskou branku snažil procpat míč do sítě, ale neuspěl. O poznání větší šanci měl ve 23. minutě, kdy jej dopředu vysunul Mrázek a Vyskočil pelášil z levé strany hřiště sám na brankáře Holého, místo střely ale chtěl předat míč lépe postavenému Partyšovi. Ten však přihrávku nečekal a nadějná akce přišla nazmar.

„V první chvíli jsem byl rozhodnutý, že vystřelím, ale v posledním momentě jsem viděl rozběhnutého Zdenu (Zdeňka Partyše – pozn. red.) a zkoušel jsem míč posunout na něj, bohužel to nevyšlo,“ popsal situaci její hlavní aktér.

Spravit si chuť mohl o pár minut na to, kdy jej přesným přenesením hry našel Partyš a levý záložník Vyskočil mohl postupovat sám na branku. Bohužel celou akci ukončil hvizd sudího, který jej odhalil v ofsajdovém postavení. Opavští fotbalisté neuspěli ani ve svých dalších šancích a kýžené branky se dočkali až po hodině hry, kdy Sedláčkův centr doklepl do sítě Křeček.

„Šlo o rychle rozehranou standardku, na zadní tyč přišel perfektní míč, který trefil Lukáš Křeček a skvěle jej poslal do prázdné branky,“ byl stručný záložník. SFC Ten se ve druhé půli prezentoval i ostrou ranou zpoza šestnáctky, ale brankář Sparty Holý byl připraven. „Nebyla to žádná zázračná střela, nevěděl jsem co s míčem, tak jsem se snažil alespoň vystřelit na branku,“ vysvětlil odchovanec Olomouce.

Pak ale přišla 88. minuta a pro Slezský FC nepříjemná situace. Ve chvíli, kdy Opava bránila svůj jednobrankový náskok, byl po druhé žluté kartě vyloučen právě Vyskočil. „Schválně jsem se díval na pomezního, který mi ukázal, pojď hrát, takže jsem šel. Potom za mnou přišel hlavní sudí a řekl mi, že mě na hřiště nikdo nepustil. Nerozumím tomu.

Byl jsem si plně vědom, že mi pomezní ukazoval pojď hrát. Hlavní rozhodčí to posoudil jinak. Sudí na čáře pak tvrdil, že mi nic neříkal. Tak já pak nevím, sám bych tam nešel. Když mi rozhodčí sdělí: jdi tam a druhý mi za to dá žlutou kartu, tak fakt nevím, co si myslet. Celá situace byla odivná,“ uvedla stálice Mazurova souboru.

O nejtěsnější možný náskok přišli Slezané v nastaveném čase, kdy míč dostal za záda Blahy Jirásek, ovšem díky ofsajdu branka platit nemohla a celý stadion jen houkl úlevou. Jinak ale panovala skvělá atmosféra. „Určitě, lidi a fanoušci nás doma ženou, také díky nim jsme se chytili. Jsou super, jen aby to takhle pokračovalo dál,“ mnul si ruce vzrůstem malý fotbalista.

SFC nyní míří do Zlína, kde se střetne v přímém duelu o první místo s místní Tescomou. „Ve Zlíně musíme určitě bodovat, v týdnu si řekneme, jak budeme hrát, a snad nám plány vyjdou. Navíc nás jistě přijedou podpořit i naši fanoušci,“ uzavřel Vyskočil.

Jan Šimek