Barošův gól v čase 1:10:

Zdroj: Youtube

Baroš je držitel bronzové medaile z Mistrovství Evropy 2004 a s 5 góly nejlepší střelec tohoto turnaje. Se 41 góly v 93 zápasech pak druhý nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace (za Janem Kollerem s 55 góly) a člen Klubu ligových kanonýrů. Také mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002.

Milan Baroš během zápasu se San Marinem.Milan Baroš během zápasu se San Marinem slaví gól s Janem Kollerem.Zdroj: Foto: Aleš Krecl

„V národním týmu jsem prožil krásných a myslím, že i úspěšných jedenáct let. Hrát za reprezentaci jsem vždycky pokládal za velkou čest,“ řekl Baroš. „Byly chvíle, kdy jsem si myslel, že ten můj střelecký rekord v české reprezentaci překoná právě Milan. A když si vzpomenu na zápasy, ve kterých jsme spolu nastupovali… Hrálo se mi s ním skvěle,“ přiznal Jan Koller.

Zdroj: Youtube

„Jeho největší síla spočívala v tom, když dostal rychlý míč do souboje. V tom byl díky své rychlosti jedním z nejlepších vůbec. Pro tým to byl ohromně platný hráč,“ vysekl před lety Barošovi poklonu bývalý trenér národního týmu Karel Brückner.

Milan Baroš a trenér Karel Brückner.Milan Baroš a trenér Karel Brückner.Zdroj: Deník/ Archiv VLP

Střelecky nejvydařenější zápas v reprezentaci odehrál „Bary“ 9. září 2009 v kvalifikačním utkání na MS 2010 proti San Marinu, vsítil celkem 4 góly v rozmezí 27. a 66. minuty. Utkání skončilo jasným vítězstvím českého týmu 7:0. Společně s Vladimírem Šmicerem se stal v dresu Liverpoolu v roce 2005 prvním českým vítězem prestižní Ligy mistrů UEFA.