V současné době vede divizní Rýmařov. „Oslovil mě trenér Večeřa, příliš dlouho jsem neváhal, brzy jsme se domluvili,“ přiznává Duhan. „V minulosti jsem již nějaké nabídky na pozici asistenta měl, ale myslím si, že Brno je tou správnou volbou,“ dodává současný kouč Rýmařova.

Jasné je, že jeho práce u rýmařovského týmu končí. „V týdnu máme schůzku s vedením klubu, na které se chci domluvit, jak dál. Není vyloučeno, že skončím ještě před koncem jarní části,“ přiznal osmatřicetiletý Duhan.

Rýmařov se bije v současné době o záchranu v divizi. „Myslím si, že poslední půlrok nemáme špatný, herně šlo mužstvo nahoru, největším problémem je naše koncovka, nejsme schopni proměňovat šance,“ krčí rameny bývalý ligový fotbalista.

Práci v Brně bere jako novou výzvu a posun ve své trenérské kariéře výše. „Pokud se chce člověk dostat na vrchol, musí jít stále výše. U nás je to práce v prvoligovém klubu, člověk nasbírá nové zkušenosti, do praxe může naopak zařadit své poznatky,“ říká Milan Duhan.

V jihomoravské metropoli podepsal tříletý kontrakt. „Délka kontraktu je jedna věc, ale dobře si uvědomuji, že stačí, aby přišla série neúspěchů a délka smlouvy se může rázem změnit,“ uvědomuje si Milan Duhan, který si jako hráč vyzkoušel i to, jak chutná fotbal v Německu, kde oblékal dres Dynama Berlín.

O své roli v Brně již také jasno má. „Máme to již s hlavním trenérem probráno,“ doplnil.

Duhan zatím převážnou část své trenérské kariéry věnoval práci u mládeže. S hlučínským výběrem se dokonce podíval až do Brazílie. „Nevylučuji, že se k práci s mládeží v budoucnu vrátím, bylo to pěkné období. Současná mládež v českém fotbalu je velkým průserem, to, co se napáchalo v předchozích letech, se nyní odráží na dospělé kategorii.

Já ale věřím ve zlepšení. Současné vedení svazu chce pracovat na zlepšení. Je zapotřebí přilákat kvalitní trenéry a také je patřičně ohodnotit,“ tvrdí Duhan. Jinak hlučínský fotbal stále sleduje. „To určitě, hlavně kluky, které jsem vedl. Někteří to dotáhli až do Slavie. Těší mě, že cesta, na kterou jsme se dali, byla správná,“ uzavřel krátké povídání Milan Duhan.