Trefa patřila vskutku k povedeným. V osmadvacáté minutě převzal rychlonohý forvard na hranici frýdeckého vápna balon, udělal si, jak se ve fotbalové terminologii říká, dva chlapy a obstřelil Prepsla. Po nádherné ráně Vladimíra Čápa se jednalo o druhý oku lahodící moment sobotního přípraváku.

„Každý gól těší. Je to sice jenom příprava, ovšem doufám, že ještě více branek potom zaznamenámv lize. To bude hlavní,“ přikyvoval skromně Milan Halaška. Ten odehrál celé utkání, avšak v každém poločase s jiným parťákem na hrotu. Nejprve s Alešem Chmelíčkem a následně po boku Zdeňka Klesnila.

„K nikomu nemám výhrady. Hodně si rozumím s Chmeldou (Aleš Chmelíček). Stejně tak s Martinem Neubertem, který se rozehrává, ale v podstatě mi je to jedno,“ pokračoval.

Svěřenci trenéra Josefa Mazury zvítězili vcelku přesvědčivě. Především první půle hovořila jasně ve prospěch SFC. Snad až na dvojici neodpustitelných kiksů v obraně se výkonu Opavských nedalo nic zásadního vytknout.

„Od prvních minut jsme se snažili hrát útočně. Nějaké šance tam byly, ale podle mého i Frýdek předvedl solidní výkon a dobře kombinoval. Ve druhé půli jsme polevili a hosté hru postupně vyrovnali,“ posunul se dále Halaška.

Jestliže během úvodních minut viděli diváci nějaké brankové příležitosti, ve druhé půli se nestalo vůbec nic. Vědomi si novinářské povinnosti jsme se opravdu pokusili sestavit souhrn největších šancí, jenže objektivně řečeno, balon zůstával mezi šestnáctkami a hráči obou mužstev se k zakončení nedostali, což v tomto případě platí absolutně.

Nejzajímavější věcí týkající se druhé půle je tak to, že se uskutečnila.

Se zdůvodněním přispěchal útočník žluto-modrých: „Vypadli jsme trošku z tempa, ale neviděl bych to tak černě. Tohle se prostě někdy stane. Musíme pořád makat. Jsem rád, že náš celek obdržel pouze jeden gól, protože v přípravě jsme inkasovali poměrně hodně branek.“

Opava měla ve frýdeckém soupeři jedinečnou možnost ověřit si, jak jsou na tom se zimní přípravou i další účastníci MSFL. Konkrétně Frýdek-Místek přezimoval ve třetí lize na třetím místě a leč je to velmi nepravděpodobné, možná ještě bude dýchat SFC na záda. Ztráta činí patnáct bodů.

„Jde o určité srovnání, jak na tom jsme. Mám za to, že i Frýdek je ve formě. Jestliže se na nás každý soupeř nachystá podobně jako třeba Frýdečtí, dá se v to věřit. Naši protivníci budou čekat na brejky nebo hrát i útočně. Budu se opakovat. Jako to třeba dneska předvedl Frýdek,“ odhalil Milan Halaška.

Petr Dušek