„Pro mě osobně to určitě nebylo jednoduché utkání. Po tak dlouhé době hrát v základní sestavě, a navíc celých devadesát minut. Svůj výkon bych příliš hodnotit nechtěl, protože to nebylo ideální. V prvním poločase jsem hrál spíše uprostřed a měl jsem defenzivnější úkoly, druhý jsem pak absolvoval na levém kraji zálohy,“ popsal svou úlohu ve Zlíně jinak útočník Milan Halaška a rozpovídal se i o samotném utkání:

„Myslím si, že první půle nám moc nevyšla. Domácí nás zatlačili a měli více ze hry. Říct, že nás rozhodčí poškozoval nechci, ale některé jeho zákroky byly vážně zvláštní. Ve druhé polovině zápasu a paradoxně od Formánkova vyloučení v 61. minutě jsme začali hrát rozhodně lépe než v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Měli jsme nějaké náznaky a pár šancí, ale vyrovnat se nám bohužel nepodařilo.“

„Radzi (Tomas Radzinevičius – pozn. red.) byl v dobré šanci, ale nedal. Věřím, že kdybychom srovnali na 1:1, tak si odtud minimálně bod odvezeme a vše by bylo příznivější,“ pokračoval dál třiadvacetiletý forvard. Měl na mysli situaci z úvodu druhého poločasu, kdy domácí brankář vyrazil Mrázkův pokus přímo k nohám Radzinevičiuse, ale ten nedokázal usměrnit míč do úplně prázdné zlínské svatyně.

„Tomáš Mrázek si dobře naběhl a dostal kvalitní přihrávku. Udělal výborný manévr, když přešel obránce a vystřelil. Jeho ránu gólman vyrazil před sebe a nevím, jak míč přišel k Radzimu. Jestli měl čas zpracovat si jej, nebo ne. Rozhodl se však zakončit hned. Od toho útočník je, aby se v desetině sekundy nějak rozhodl, bez první myšlenky to nejde. Naneštěstí, šla jeho střela vedle brány,“ litoval promarněné šance svého spoluhráče opavský rychlík.

Šance na úspěch opavských fotbalistů snížila pár minut na to druhá žlutá karta pro Formánka, který se tak musel pakovat ze hřiště. Vyloučení však Slezskému FC naopak pomohlo. Opavští začali po hřišti jezdit a Zlín viditelně znervózněl.

„Ono se říká, že proti deseti se hraje ještě hůř než proti jedenácti a potvrdilo se to. Třicet minut od vyloučení jsme hráli určitě dobře. Snažili jsme se presovat, každý toho měl plné brýle a nevyšlo nám to, ale nyní máme dva zápasy doma a ty musíme zvládnout. Věřím, že se poučíme z chyb. Potrestali nás z ojedinělého přímáku, kdy jej Polách trefil fantasticky, klobouk dolů. Druhý gól už byl prostě vyústěním toho, že jsme útočili do plných a soupeř hrál na brejky. V té době už bylo třeba začít riskovat,“ zamyslel se rodák z Krnova.

Slezany nyní čeká domácí dvojzápas se Znojmem a Karvinou a fanoušci budou jistě očekávat šest bodů na opavské konto. „Určitě budeme favority o tom není pochyb. Hrajeme doma a poženou nás diváci. Těm patří velký dík i za tento zápas, protože nás povzbuzovali celých devadesát minut. Chtěl bych jim za podporu moc poděkovat, protože přijeli ve velikém počtu a byli vskutku famózní,“ chválil příznivce slezského celku fotbalista s číslem čtrnáct na dresu.

A jak vidí Halaška své šance na účast v základní sestavě v utkání se Znojmem? „Nechám to na trenérovi, jak se rozhodne. Uvidíme, jestli mi dá důvěru. Když ne, tak si z toho nebudu dělat velkou hlavu, prostě budu náhradník a vynasnažím se, abych makal ještě víc a mohl zase někdy nastoupil už od začátku,“ uzavřel Milan Halaška.

Jan Šimek