Fotogalerie a reportáž:
Trenčín - Opava 1:0

Svěřenci bývalého hráče SFC Adriána Gul’y předvedli, že byli na svého pátečního soupeře výborně připraveni. Několikrát nebezpečně zahrozili a Ota Novák se v brance musel notně otáčet, aby zabránil útočným výpadům Trenčína.

Jejich snaha vyústila devětasedmdesátou minutou, kdy Luboš Horka neuvěřitelným způsobem zvrtal rozehrávku. Malec se zmocnil balonu a byla z toho rozhodující branka celého zápasu, který pro naši redakci bezprostředně po závěrečném hvizdu zhodnotil ještě zadýchaný útočník Slezanů Milan Halaška.

„Nezačali jsme tady nejhůř. Druhý poločas vcelku vyrovnaný. Myslím si, že jsme hráli dobře v obraně. Škoda, že se žádná z našich brankových příležitostí neujala. Náš tým chtěl víc útočit, pak jsme udělali hrubou chybu, která srazila šanci na dobrý výsledek. Je to určitě zklamání,“ komentoval rychlonohý forvard.

Opaváci byli pro Trenčín téměř neškodní. V ofenzivě se zkrátka moc nevyznamenali. „Snažíme se vycházet zezadu a pak vyrážet do rychlých brejků. Bohužel dneska to nevyšlo, ale osobně věřím, že v příštím zápase se vše zlepší,“ doplnil dále Halaška.

Ten se dostal na hrací plochu v sedmapadesáté minutě výměnou za jiného útočníka Víta Přecechtěla. Nováček na hřišti nezapřel nasazení a touhu s nepříznivým výsledkem něco udělat. V závěru zápasu dokonce pelášil směrem k trenčínské brance, jenže dobrou pozici ve vyrovnání nepřetavil.

„Obránce mi to vystihl. Myslím si, že jsem celou situaci měl vyřešit lépe. Mohla z toho být branka,“ dodal.

Výkon nebyl optimální. Bylo cítit, že hře Opavy chyběla myšlenka a moment překvapení. I minulé přípraváky nebyly v podání žluto-modrých zrovna excelentní. „Jedná se o přípravné zápasy, v nichž se zkouší různé herní možnosti. Na začátku jara to bude úplně o něčem jiném, i fotbal bude pohlednější.

Začneme střílet góly, a díky tomu i vyhrávat,“ podotkl Halaška a popsal podobu zimní přípravy pod novým trenérem SFC Jaroslavem Horákem: „Je to něco jiného. Více času trávíme na hřišti, což je pro kluky zábavnější. Hodnotím ji velice kladně.“

Všeobecně se tvrdí, že novic na trenérské stolici nastolil tvrdší režim. Hráči mají delší tréninky a piluje se taktika. Oproti minulým létům tedy trošku změna. „Vše se liší v nabírání fyzické kondice. Pod Radkem Látalem ovšem i Jiřím Nečkem jsme se zaměřovali na kondičku. Běhalo se po parku.

Teď se to nedá srovnávat. Rozdíl prostě sto a jedna. Tahle příprava je koncipována jinak,“ soudil útočník Slezského FC.

A co vůbec říct k prostředí, kde se zápas uskutečnil? Umělá tráva hned vedle hlavního stadionu. Vše v areálu Širůch. Tedy v místě, kde ještě před několika lety hrál 1. FC Synot naši nejvyšší fotbalovou soutěž. „Hřiště nebylo nejhorší a dalo se na něm hrát.

Balon byl sice trošku rychlejší, měl jiný skluz, ale jinak v pohodě,“ zakončil Milan Halaška.

Petr Dušek