„Sezona proběhla z naší strany velice dobře. Příprava byla celkem krátká, ale i přesto jsme celý ročník předváděli kvalitní výkony, což nám vyneslo postavení na úplné špici tabulky,“ sdělil na úvod zkušený fotbalista Pusté Polomi Milan Mikulenka.

„V Pusté Polomi je výborná parta a celou sezonu se nám vyhýbala zranění, což bylo velice důležité. Jako již tradičně nám výborně pracovala defenziva a měli jsme nízký počet obdržených branek. Když se však podíváte na prvních osm celků tabulky, tak zjistíte, že jsme vstřelili skoro nejméně branek,“ pokračoval v povídání Mikulenka.

Pustá Polom skončila v letošním ročníku krajského přeboru na druhé místě za Krnovem a ráda by nakoukla do divize, brání jí v tom ale Vítkovice, které ještě mohou složit dlužnou částku, a do divize by tak naskočily ony. Tento scénář se však příliš neočekává a o všem se rozhodne na pondělním jednání.

„Co mám zprávy, tak z naší strany zájem o postup do divize je, teď záleží, jak se zachovají Vítkovice,“ řekl hráč, který odstartoval svou kariéru v Jakubčovicích.

Trenér Pusté Polomi Milan Baculiák často rotoval sestavou, a tak i Milan Mikulenka často střídal své posty. „Začínal jsem ve střední záloze, poté jsem se dokonce posunul i do útoku, ale tam to nebylo ono, takže trenér trochu pozměnil systém. Jenže jsme začali mít potíže v obraně a já putoval na místo stopera,“ uvedl Mikulenka a dodal: „Myslím si, že s Tomášem Hradským to nebylo špatné a společně jsme vytvořili dobrou stoperskou dvojici. Osobně mi to však nejvíce vyhovuje právě ve střední záloze, protože mám rád balon, ale ani pozice stopera mi příliš nevadila.“

Sedmadvacetiletý Mikulenka si své odehrál i ve Fulneku, kde působil skoro čtyři sezony. „Šlo to tam nahoru, hráli jsme i divizi. Jenže jsem přestal nastupovat v základní sestavě a už jsem na to asi neměl ani fotbalově,“ řekl sebekriticky. „Ve Fulneku jsem i pracoval, ale postupem času to s prací nebylo jednoduché, takže jsem přijal zaměstnání v Opavě. Fotbalu jsem se však nechtěl vzdát a můj kamarád mě doporučil do Pusté Polomi, hrající krajský přebor. Nebránil jsem se a přijali mě skvěle,“ posunul se dál Mikulenka, jenž v nedávno skončeném ročníku krajského přeboru nastřílel pět branek.

„Nejkrásnější okamžiky byly na začátku mého působení v Pusté Polomi. Přišel jsem do mužstva jako velká posila a docela se mi dařilo. Pravidelně jsem nastupoval a střílel góly. Z Fulneku jsem však byl zvyklý trénovat čtyřikrát týdně, ale tady se trénovalo pouze dvakrát týdně. Jak šla doba, tak jsem do mužstva zapadl a úbytek tréninkové zátěže byl znát,“ vzpomínal Mikulenka.

„V Pusté Polomi jsem nyní spokojený, máme skvělou partu a dobré výsledky, takže není nejmenší důvod nic měnit. I když jsem nějaké nabídky z vyšších soutěží obdržel. Mohl jsem jít klidně i do Rakouska, jenže nejsem typem člověka, který potřebuje každý rok zkoušet něco nového, navíc mě odradilo i dojíždění,“ uzavřel Mikulenka.

Jan Šimek