Opava ale nezačala špatně. V 1. minutě se řítil sám na gólmana Adamovský, ale jeho slibně rozvíjející akci zastavil praporek pomezního arbitra. „Od té chvíle ale začali kontrolovat hru domácí,“ řekl trenér Opavy Kamil Janošek. Brňané se také brzy dostali do vedení, když dokázali potrestat chybu opavského obránce. Pět minut na to již domácí vedli 2:0.

„Celý první poločas byli hráči Brna ve všech herních činnostech důraznější a rychlejší. Nakonec nám dali ještě jednu branku,“ pokrčil smutně rameny hostující kouč. Jeho tým mohl sice snížit, když se po faulu na Adamovského kopala penalta. Tu ovšem Hellebrandovi brankář chytil.

„Ve druhém poločase jsme si nevypracovali ani jednu šanci, domácí naopak přidali čtvrtý gól a zaslouženě vyhráli,“ uznal sportovně Janošek. „Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo. Udělali jsme spoustu chyb, chyběla nám bojovnost. A bez tolik potřebného srdíčka se uspět nedá,“ shrnul Janošek.

Pro mladé Opaváky to byl poslední zápas této sezony. „Chci klukům za sebe a druhého trenéra Radima Malocha poděkovat za celý soutěžní ročník 2009/2010, který až na pár zápasů zvládli a poctivými výkony se drželi na špici MSŽL. Chci jim popřát do nového ročníku, aby se jim dařilo, dělali radost sobě, rodičům, divákům a nezapomněli, co dělá SFC ročník 1997 tak výjimečným,“ uzavřel trenér týmu.

Brno – SFC Opava 4:0 (3:0)
Opava: Filip Kotala, Matěj Helebrand, Filip Melecký, Jakub Janetzký, Jonáš Tesařík, Ondra Večerek, Roman Bala, Vojtěch Berger, Adam Helebrand, Jakub Petzuch, Tomáš Adamovský, Adam Džemla, Adrian Samir Said, Adam Harazin.