„Baník hned od prvních minut naznačoval, proč na jaře neztratil ani bod,“ začal rozebírat utkání opavský trenér Kamil Janošek. První vážnější šanci si tým z Bazalů vytvořil v 10. minutě, po špatně zahrané malé domů ale ideálně nezakončil.

Opavští dali poprvé o sobě vědět o pět minut později, ale střela Bergra letěla mimo. „Hra se většinou odehrávala na naší polovině, ale na druhou stranu soupeř si žádnou větší gólovku nevytvořil,“ pokračoval Janošek.

Naopak Opava udeřila. Po akci Harazina a Adamovského se ke střele ze šestnáctky dostal Jakub Petzuch a střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. Do druhého dějství vlítl Baník jako uragán. „Jenomže my jsme jim nedávali již tolik prostoru jako v prvním poločase,“ uvedl Janošek.

„Soustředili jsme se hlavně na bránění. Ostrava se do šance dostala jednou po naší chybě a ve druhém případě nás podržel gólman Kotala,“ vydechl si opavský trenér. Slezský FC nakonec své vítězství udržel a do tabulky si připsal tři cenné body.

„Baník hraje výborný fotbal a na jaře do dnešního zápasu neztratil ani bod. Jsem rád, že tuto sérii jsme přerušili zrovna my. Kluci makali a musím je pochválit, protože to byl poctivý výkon kořeněný krásnou brankou,“ mnul si spokojeně ruce trenér Janošek.

Slezský FC Opava - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: Petzuch
Opava: Filip Kotala, Dominik Michalisko, Filip Melecký, Jakub Janetzký, Matěj Helebrand, Adam Helebrand, Vojtěch Berger, Jonáš Tesařík, Ondřej Večerek, Tomáš Adamovský, Jakup Petzuch, Adam Harazin, Adrian Samir Said, Adam Džemla